Vācijā aug pieprasījums pēc Krievijā ražotiem bērza saplākšņiem

Bērza saplākšņu piegādes apjomi no Krievijas uz Vāciju, līdz ar pieprasījuma pieaugumu, 2014.gada 1.ceturksnī palielinājās par 14%, kopumā sastādot 30,72 tūkst.m3. Līdz ar to Vācija kļuvusi par vienu no trim vadošajām Krievijas saplākšņu importētājvalstīm – uz šo valsti pirmajos trīs mēnešos piegādātās produkcijas īpatsvars kopējā Krievijas saplākšņu eksporta struktūrā sasniedza 10%. Līdz ar saplākšņu eksporta cenu paaugstināšanos gada laikā par vidēji 13% līdz 989 dolāriem par kubikmetru, kopējie ienākumi no Krievijas saplākšņu realizācijas Vācijas tirgū šogad sasniedza 20,37 miljonus dolāru, kas ir par 29% vairāk nekā gadu iepriekš.

Saistībā ar augsto konkurenci no Brazīlijas saplākšņu ražotāju puses, 2013.gadā šo izstrādājumu eksports no Krievijas uz Vāciju palielinājās tikai 1% apmērā. Tāpat vairāk saplākšņu pērn Vācijā tika ievests no Čehijas un Čīles, kamēr no Ķīnas, saistībā ar jaunu starptautiskās koksnes izstrādājumu tirdzniecības noteikumu stāšanos spēkā, saplākšņu imports krasi samazinājās.

Ievērojams kāpums – par 68% – šogad fiksēts saplākšņu tirdzniecībā starp Krieviju un Somiju, pēc tam, kad 2013.gadā Krievijas saplākšņu eksportā uz šo Ziemeļeiropas valsti iezīmējās kritums 9% apmērā. Eksporta cenām gada laikā paaugstinoties par vidēji 11% līdz 1063 dolāriem par kubikmetru, kopējie ienākumi no Krievijas saplākšņu realizācijas Somijā šogad auguši gandrīz divas reizes, sastādot 22,13 miljonus rubļu. Tāpat vairāk saplākšņu no Krievijas šā gada pirmajos trīs mēnešos tika piegādāts uz Ēģipti, aptuveni 40,52 tūkst.m3 (+14%) 31,14 miljonu dolāru kopvērtībā (+23%). Ēģipte ir viena no svarīgākajām Krievijas saplākšņu importētājām, kur pieprasījumu sekmē galvenokārt viesnīcu būvniecība un attiecīgi nepieciešamība pēc izejmateriāliem mēbeļrūpniecībā.

 

Raksts: “В Германии растет спрос на российскую фанеру”, Лес Онлайн, publ. 06.05.2014

Avots: http://www.lesonline.ru/news/?cat_id=1&id=248337

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *