AS “Latvijas Valsts meži” peļņa 2013.gadā – 60 miljoni eiro

AS Latvijas Valsts meži (LVM) apgrozījums 2013.gadā palielinājies par 2,56%, sasniedzot 259,8 miljonus eiro, savukārt peļņa pēc nodokļu nomaksas pērn pieaugusi par 10,29%, sasniedzot 60,4 miljonus eiro, liecina Lursoft dati.

Uzņēmuma ieņēmumi 2013. gadā bija par 10,6 miljoniem eiro lielāki nekā plānots iepriekš. Aizvadītajā gadā apaļo kokmateriālu ieņēmumi bija lielāki nekā plānots, jo lielāks pārdošanas apjoms bija zāģbaļķiem, stabiem un gulšņu klučiem, kā arī augstāka vidējā svērtā sortimentu realizācijas cena. Arī malkas apjoms un pārdošanas cena pārsniegusi budžetā plānoto. Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka līdztekus tam nelabvēlīgā tirgus situācija Skandināvijā radījusi samazinājumu šķeldas piegādēs caur ostām ārvalstu pircējiem. Šī iemesla dēļ arī pieaudzis piegāžu īpatsvars vietējam tirgum, līdz ar to enerģētiskās šķeldas ieņēmumi ir mazāki nekā plānots budžetā, jo zemāka par plānoto bijusi vidējā šķeldas realizācijas cena.

Latvijas valsts meži apsaimnieko 1,62 miljonus hektāru zemes, tostarp arī 1,59 miljonus hektāru meža zemes, no kuras 1,35 milj. hektāri ir mežs. Aizvadītajā gadā mežs mākslīgi atjaunots 10,3 tūkst. ha platībā ar LVM mežsaimniecības stratēģiskajā plānā paredzētajām koku sugām, atjaunošanas tehnoloģijām un atbilstoši dabā nepieciešamajiem apjomiem. Pērn uzņēmums ekspluatācijā nodevis 329 kilometru meža autoceļu, no kuriem 165 kilometri ceļu rekonstruēti un 164 kilometri ceļu uzbūvēti no jauna. Šogad uzņēmums plāno nodrošināt apaļkoksnes sortimenta realizāciju vismaz 4,8 miljonus kubikmetru apjomā un augošu koku realizāciju atbilstoši ilgtermiņa mežizstrādes līgumiem 0,87 milj. kubikmetru apjomā.

 

Raksts: “Latvijas Valsts mežu peļņa pērn – 60 miljoni eiro”, Dienas Bizness, publ. 06.06.2014

Avots: http://www.db.lv/razosana/mezsaimnieciba/latvijas-valsts-mezu-pelna-pern-60-miljoni-eiro-416018

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *