Ogres tehnikuma audzēkņi gatavojas “Young people in European forests” finālam

AS „Latvijas valsts meži” sadarbībā ar Ogres tehnikumu maijā organizēja starptautiskā konkursa „Young People in European forests” (YPEF) nacionālo atlasi. Pasniedzējas Solvitas Krodzinieces vadībā konkursā piedalījās 32 Ogres tehnikuma mežsaimniecības un meža tehnikas nodaļas audzēkņi no izglītības programmām mežsaimniecība un mežsaimniecības tehnika.

Nacionālās atlases mērķis ir starp Ogres tehnikuma (OT) audzēkņiem noskaidrot erudītāko un atlasīt komandu 3 cilvēku sastāvā, kura pārstāvēs Latviju Starptautiskajā YPEF konkursā Vācijā 2014. gada rudenī. Nacionālajā atlasē konkursantiem vienas dienas laikā individuāli jāatbild uz 50 testa jautājumiem angļu valodā par mežiem Latvijā un citās Eiropas valstīs, to apsaimniekošanu.

Sīvā cīņā 1MT kursa audzēknis Tomass Rudzinsks ieguva pirmo vietu, Nauris Īstenais otro vietu, bet Elmārs Grāvītis un Roberts Čekšs trešo un ceturto vietu.

„Young people in European forests” (http://www.ypef.eu/) ir lielākais konkurss Eiropas jauniešiem par mežu un mežsaimniecību, kurš tika organizēts pirmo reizi 2011. gadā un kurā piedalījās 11 valstu jauniešu komandas no Austrijas, Čehijas, Igaunijas, Vācijas, Ungārijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Portugāles, Rumānijas un Slovēnijas. Konkursu Latvijā organizēja AS “Latvijas valsts meži” sadarbībā ar Ogres tehnikumu. Konkursa nacionālajā atlasē varēja piedalīties Ogres tehnikuma audzēkņi, kas, uzsākot 2013./2014. mācību gadu, nebija vecāki par 20 gadiem un jaunāki par 13 gadiem.

 

Raksts: “Ogres tehnikumā notiek nacionālās atlases konkurss „Young people in European forests””, Ogres tehnikums, skat.06.06.2014

Avots:www.ovt.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *