Kokapstrādes nozares profesiju konkursā 1.vietu izcīna Ogres tehnikuma audzēknis

Laikā no š.g. 2.jūnija līdz 7.jūnijam pieci Ogres tehnikuma audzēkņi, pedagogu Aināra Logina un Riharda Tontegodes pavadībā, piedalījās konkursos Rīgas Amatniecības vidusskolā (RAV).

4KM grupas audzēknis Salvis Balcers (pedagogs A.Logins) nominācijā “Mēbeļu galdnieks”, izcīnīja 1.vietu 2014.gada Latvijas Kokapstrādes nozares profesiju nacionālā fināla konkursā (KNF 2014), ko sadarbībā ar RAV organizēja Valsts Izglītības Attīstības aģentūra (VIAA). Konkursa KNF 2014 mērķis – noskaidrot labākos starp labākajiem jaunajiem kokapstrādes profesionāļiem, lai izpildītu starptautisko kokapstrādes konkursu sarežģītības pakāpei pietuvinātus uzdevumus un iegūtu kandidāta statusu treniņnometnēm pirms iespējamās dalības starptautiskos konkursos. Konkursa ietvaros Salvim bija jāizgatavo ozolkoka skapītis, ar ko viņš ļoti veiksmīgi tika galā. Rezultātā izcīnīta 1.vieta valsts nacionālajā konkursā KNF 2014.

Savukārt Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu kokapstrādes nozares profesiju profesionālās meistarības konkursā „Krēsls 2014″, kas notika jau 22 reizi, piedalījās 2BG grupas audzēkņi Mārtiņš Putniņš un Mārtiņš Fedulovs un 2ND grupas audzēkņi: Edgars Tretjakovs un Māris Šneveļs. Konkursu „Krēsls 2014″ organizē RAV sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru (VISC). Konkursa mērķis ir veicināt nepieciešamo profesionālo iemaņu attīstību dažādās kokapstrādes un metālapstrādes specialitātēs. Konkursa dalībnieki ir Latvijas profesionālās izglītības iestāžu kokapstrādes nozares profesiju un mākslinieciskās metālapstrādes profesiju audzēkņi. Konkursa „Krēsls 2014″ sponsori: Makita Eesti Oy filiaal (ģenerālsponsors), SIA “Profline”, SIA “WoodArt”, SIA “Rauzas kompānija”, SIA „Baltic Hand Tools”. Kā konkursa uzdevums ar rekordlielu nomināciju skaitu – 6, bija jāizgatavo krēsls. Vērtēšana un tās kritēriji šai konkursā ir izstrādāti ļoti smalki, kas dod iespēju darbus izvērtēt līdz pēdējam sīkumam. Tāpēc konkursa laikā audzēkņiem jāparāda ļoti intensīvs darbs, kurā jāapvieno augsts darba temps un kvalitāte. Diemžēl, laika trūkums un dažas nelielas taktiskas kļūdas, kas izskaidrojamas ar audzēkņu nelielo pieredzi, neļāva iegūt maksimālos punktus vērtējumos, lai tādējādi varētu pretendēt uz kādu no godalgotām vietām šajā konkursā.

 

Raksts: Ogres tehnikuma audzēknis izcīna 1.vietu Latvijas Kokapstrādes nozares profesiju nacionālā fināla konkursā, Ogres Tehnikums, publ. 09.06.2014

Avots: www.ovt.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *