Mežzinātnes institūta “Silava” jaunākie patenti uz izgudrojumiem

Šogad LVMI Silava saņēmusi jau trīs patentus par izgudrojumiem:

20. martā LR Patentu valde izsniedza LVMI Silava patentu uz izgudrojumu Nr. 14769 “Multifunkcionāla iekārta celmu raušanai-plēšanai ar pacilveida stādvietu veidošanu”. Patenta izgudrotāji: vadošie pētnieki, Dr.silv. Andis Lazdiņš un Dr.silv. Dagnija Lazdiņa, pētnieki Valentīns Lazdāns un Agris Zimelis, kā arī sadarbības partneru pārstāvji – Igors Gusarevs, Ervīns Kurmis un Vjačeslavs Dmitrijenko. Patenta kopija šeit.

20. maijā LR Patentu valde izsniedza LVMI Silava divus patentus, tai skaitā patentu uz izgudrojumu Nr. 14791 “Bioloģisks līdzeklis skuju koku celmu aizsardzībai pret Heterobasidion annosum s.l. bazīdijsporu infekciju”. Patenta izgudrotāji: pētniece Kristīne Kenigsvalde, zinātniskie asistenti Lauma Brūna, Astra Zaļuma, Dārta Kļaviņa un vadošais pētnieks, Dr.silv. Tālis Gaitnieks, kā arī sadarbības partneru pārstāvji – Vizma Nikolajeva, Laura Alksne, Zaiga Petriņa, Daina Eze un Kari Korhonen. Patenta kopija šeit.

Vēl maija mēnesī LR Patentu valde izsniedza sadarbības partneru institūcijām – LVMI Silava, LU Bioloģijas institūtam, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūtam “Bior”, SIA Pūres dārzkopības pētījumu centram un SIA Latvijas augu aizsardzības pētniecības centram – patentu uz izgudrojumu Nr. 14804 “Bioloģiski aktīvs sastāvs, kas inhibē pelēko puvi (Botrytis cinerea), un tā iegūšanas paņēmiens”. Patenta izgudrotāji: vadošais pētnieks, Dr.sc.ing. Māris Daugavietis, pētnieki Ojārs Polis un Ausma Marija Korica un sadarbības partneru pārstāvji – Līga Jankevica, Vadims Bartkevičs, Līga Lepse un Regīna Rancāne. Patenta kopija šeit.

 

Raksts: “Jaunākie LVMI Silava patenti uz izgudrojumiem”, LVMI “Silava”, publ. 09.06.2014

Avots: http://www.silava.lv/73/section.aspx/356

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *