Krievijas zāģmateriālu vidējā eksporta cena pirmajā ceturksnī augusi par 0,2%

2014.gada 1.ceturksnī Krievijas zāģmateriālu vidējā eksporta cena bija 176,3 $/m3. Lai gan tā ir par 1% augstāka nekā iepriekšējā ceturksnī un par 0,2% augstāka nekā gadu iepriekš, ceturkšņa ietvaros, mainoties produkcijas plūsmai no augstus ienākumus nesošā Japānas tirgus uz Ķīnu, zāģmateriālu eksporta cenās iezīmējās lejupejoša tendence.

Krievijas zāģmateriālu pārdošanas cenas Japānā sāka strauji pazemināties pēc vēsturiski augstākās atzīmes sasniegšanas 2013.gada novembrī. Zāģmateriālu eksportētāju neatlaidīgie centieni paaugstināt cenas rezultējās pieprasījuma kritumā. Lai arī jaunus iepirkumus importētāji un vairumtirgotāji samazināja, no Krievijas ievesto zāģmateriālu uzkrājumi  Japānas ostās saglabājās diezgan lielos apjomos, radot spiedienu uz cenām. Mazāks importēto zāģmateriālu patēriņš Japānā skaidrojams arī ar valdības ieviestiem pasākumiem vietējās kokapstrādes attīstības stimulēšanai, kā rezultātā patērētāji vairāk sākuši iegādāties Japānas ciedru priedes zāģmateriālus. Piemēram, Krievijā ražoto priedes zāģmateriālu pārdošanas cenas Tokijas ostā 2014.gada 1.ceturksnī pazeminājās par 18% līdz 339 $/m3 (ar piegādes nosacījumiem CFR).

Pasaules līdera pozīciju zāģmateriālu patēriņā joprojām saglabā Ķīna, kur Krievijas zāģmateriālu ražotāji savu klātbūtni sevišķi nostiprināja 2012.-2013.gados. Lai arī mežizstrādes aizliegums valsts mežos Heilundzjanas provincē (Ķīnas galējos ziemeļaustrumos) uz īsu brīdi radīja iespēju Krievijas zāģmateriālu tirgotājiem palielināt gan pārdošanas apjomus, gan cenas, ņemot vērā pieaugošo importu no Ziemeļamerikas, saglabāt klientu interesi un paaugstināt zāģmateriālu pārdošanas cenas Krievijas eksportētājiem kļūst arvien grūtāk.

Ēģipte vairumam zāģmateriālu piegādātāju no Krievijas joprojām ir nestabils tirgus. Eksporta samazinājumā uz Tuvajiem Austrumiem zināma loma ir Ķīnas tirgum, kas pārtver daļu zāģmateriālu plūsmas. Eiropā pieprasījums pēc Krievijā ražotajiem zāģmateriāliem 2014.gada 1.ceturksnī bija stabils, ko sekmēja pakāpeniska vispārējās ekonomikas atveseļošanās un stabilizācija būvniecības sektorā. Eksporta pieaugumu gan tirgus eksperti šajā reģionā neprognozē. Lapu koku zāģmateriālu vidējā eksporta cena uz FCA piegādes nosacījumiem Sanktpēterburgā š.g. 1.ceturksnī paaugstinājās līdz 342 $/m3 (+4%).

 

Raksts: “В I кв. 2014 г. средняя экспортная цена российских пиломатериалов выросла на 0,2%”, WhatWood, publ. 24.05.2014

Avots: www.whatwood.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *