“Obicon verandas” iesildās Baltijā, tēmē uz Rietumeiropu

Cilvēki jau izsenis pie mājas saulainajā pusē ir cēluši verandas, Obicon verandas meklē modernu risinājumu. Kaspara Obersta uzņēmums SIA Obicon nodarbojas ar plastikāta materiālu tirdzniecību, ko galvenokārt izmanto kā pārklājamo materiālu siltumnīcām. Pirms diviem gadiem, kad aktīvākā sezona tuvojās noslēgumam, radās doma par to, kā palielināt plastikāta tirdzniecības apjomu arī citos gadalaikos. Pagājušajā gadā uzņēmums ar jauno produktu piedalījās izstādē Māja I, pēc kuras to uzrunājuši pirmie klienti. Pirmajā darbības gadā uzņēmums saņēmis desmit verandu pasūtījumus. Šāds apjoms atbildis sākotnējiem uzņēmuma plāniem. Šogad uzņēmums piedalījies trīs izstādēs – Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Salīdzinot cilvēku reakcijas Baltijas valstu izstādēs, Kaspars teic, ka atšķirības esot. Piemēram, uzzinot, ka viens verandas kvadrātmetrs izmaksā 300 eiro, lietuvieši šausminoties. Igauņiem šāda cena šķiet pieņemama, bet latvieši kā kuram – citi novērtē verandu kā dārgu, citiem tās cena šķiet atbilstoša. «Veranda nav pirmās nepieciešamības prece, un tie, kuri tās izvēlas, lielākoties ir cilvēki, kam nevajag kaut kā – viņiem vajag, lai ir labi, un nav lielas starpības, vai veranda maksās četrus vai sešus tūkstošus eiro. Ja viņi var maksāt četrus, visticamāk – arī sešus,» uzskata Kaspars.

«Noslēgsim šo sezonu Baltijā un tad lemsim par dalību kādā no izstādēm Vācijā. Pēc iepriekšējām izstādēm var secināt, ka par produktu varētu būt interese Francijā, Somijā, Zviedrijā. Tur ir kompānijas, nekustamā īpašuma attīstītāji, kurus varētu interesēt uzņēmuma verandu risinājumi,» domā Kaspars.

Eksporta attīstību noteikšot pircēju interese. Piemēram, ja parādīsies interese no Somijas, kāpēc principiāli lauzties Zviedrijas tirgū? Prioritārie nākotnes eksporta tirgi ir Vācija, Francija, Beļģija, Nīderlande. «Mums ir ko piedāvāt turīgās, apdzīvotās zemēs ar augstu pirktspēju,» saka Kaspars. Viņš norāda, ka ārzemēs verandu gala cena varētu būt augstāka loģistikas dēļ. Domājot par nākotni, Kaspars spriež, ka nākamais attīstības līmenis varētu būt apsildāmas verandas. Pagaidām Latvijā tādas neesot vērts piedāvāt, jo pirktspēja vietējā tirgū ir zema, bet, ja izdotos attīstīt eksportu uz Skandināviju, tur gan šāda veida verandas varētu būt pircējiem interesantas.

Sākotnēji verandu projekts tika attīstīts esošajā uzņēmumā, bet nesen izveidota jauna kompānija. Tagad zīmola Obicon verandas turētājs un virzītājs ir SIA Nord-T. «Kad pieauga pasūtījumu apjoms, kļuva skaidrs, ka šis biznesa virziens jāatdala no SIA Obicon pamatdarbības,» saka Kaspars.

 

Raksts: “Obicon verandas iesildās Baltijā, tēmē uz Rietumeiropu”, Dienas Bizness, publ. 11.06.2014

Avots: www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *