Apstrīd lēmumu svītrot priekšlikumu par medību vadītāju regulāru apmācību

“Vai valstij ir izdevīgi, lai medību vadītāji netiktu izglītoti?” Šādu jautājumu uzdod Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis pēc tam, kad Zemkopības ministrija svītrojusi no Ministru kabineta noteikumu projekta mednieku organizāciju priekšlikumu par regulāru medību vadītāju kvalifikācijas paaugstināšanu.

Vairāku mēnešu garumā Zemkopības ministrijas (ZM) organizētā darba grupa, kurā piedalījās ZM, Valsts meža dienesta (VMD), akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” un abu lielāko mednieku organizāciju – Latvijas Mednieku savienības (LMS) un Latvijas Mednieku asociācijas (LATMA) – pārstāvji, sprieda par grozījumiem Ministru kabineta (MK) noteikumos par mednieku un medību vadītāju apmācību un eksamināciju. Mednieki ierosināja iekļaut MK noteikumos jaunu normu, kas nosaka medību vadītājiem pienākumu reizi trijos gados apmeklēt astoņu stundu kvalifikācijas celšanas kursus. LATMA valdes loceklis un izpilddirektors Haralds Barviks ir pārliecināts, ka medību vadītāju kvalifikācija ir jāpaaugstina pastāvīgi. “Tie ir cilvēki, uz kuru pleciem praktiski gulstas visa dzinējmedību organizācija, cilvēku drošība u. c. Viņi visu laiku ir jāmāca, un šī ir iespēja, kā to panākt.”

Kā paredz ZM procedūra, darba grupas izstrādātie priekšlikumi vēl tiek apspriesti ministrijā un tās pakļautības institūcijās, lai pēc tam projektu izsludinātu Valsts sekretāru sanāksmē. ZM iekšējā saskaņošanas gaitā no MK noteikumu grozījumu projekta mednieku priekšlikums par medību vadītāju kvalifikācijas paaugstināšanu tika izsvītrots. Kā paskaidroja ZM Meža resursu un medību nodaļas vecākais referents un darba grupas vadītājs Jānis Bārs, šo lēmumu apspriežoties pieņēmis ZM Meža departamenta direktors Arvīds Ozols un VMD ģenerāldirektors Andis Krēsliņš. “Jaunajai idejai nav piedāvāts adekvāts risinājums,” lēmumu noraidīt mednieku priekšlikumu pamato A. Ozols. “Mednieku priekšlikums nozīmē to, ka medību vadītājam apliecība ir spēkā, ja ik pēc trīs gadiem viņš iziet kursus. Taču kursu apmeklēšana vēl nav garants, ka tu esi kaut ko iemācījies. Ja valsts uzliek pienākumu kārtot papildu izglītību, tā ir jāpārbauda. Tas nozīmē, ka jākārto eksāmens akreditētā organizācijā vai atkārtots valsts eksāmens VMD. Tikai vienkārša apmācība šajā gadījumā nav arguments,” skaidro Meža departamenta direktors. Par risinājumu viņš uzskata mednieku organizācijas akreditāciju, kas ļautu mednieku vadītāju kvalifikācijas celšanas jautājumu atrisināt juridiski korekti.

 

Raksts: “Mednieki nepadodas”, Ilze Pētersone, Latvijas Avīze, publ. 12.06.2014

Avots: http://m.la.lv/mednieki-nepadodas/

http://www.lms.org.lv/jaunumi/vai-valstij-ir-izdevigi-lai-medibu-vaditaji-netiktu-izglitoti/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *