Lielbritānijā pieprasījums pēc koksnes plātņu materiāliem turpina pieaugt

2014.gada pirmajos trīs mēnešos Lielbritānijā tika importēts par 21% vairāk koksnes plātņu nekā attiecīgajā laika periodā gadu iepriekš, ziņo Lielbritānijas Kokmateriālu tirdzniecības federācija. Tostarp kokskaidu plātņu imports, palielinoties piegādēm no Beļģijas un Portugāles (+59%), kā arī Francijas (+34%) palielinājās par 30%, vidēja blīvuma kokšķiedru plātņu (MDF) imports – par 21,1% un orientēto skaidu plātņu (OSB) imports – par 14,5%.

Skujkoku plātņu imports Lielbritānijā gada griezumā palielinājās par 25,7% līdz 1,4 miljoniem kubikmetru 269 miljonu sterliņu mārciņu (+37%) kopvērtībā. Šajā segmentā ievērojami vairāk produkcijas šogad piegādāts no Latvijas – par 50% un no Krievijas – par 5%. Zviedrijas un Vācijas plātņu produkcijas īpatsvars Lielbritānijas tirgū saglabājās nemainīgs, savukārt no Somijas un Īrijas imports samazinājās. Salīdzinoši mērenāk audzis lapkoku plātņu imports – par 9%, kur importa samazinājumu 9% apmērā no Francijas kompensēja lielāks ozolkoka plātņu imports no Īrijas un dižskābarža plātņu imports no Vācijas.

Lapkoku saplākšņu imports Lielbritānijā 2014.gada 1.ceturksnī palielinājās par 17,6%, ko sekmēja lielākas piegādes no Ķīnas (+35%). Tajā pašā laikā Malaizijā, Somijā un Urugvajā ražotās produkcijas īpatsvars Lielbritānijas saplākšņu tirgū šogad samazinājās.

2013.gadā, saskaņā ar Lielbritānijas Mežsaimniecības komisijas (http://www.forestry.gov.uk/forestry/infd-9hxecv) provizoriskiem statistikas datiem, koksnes plātņu imports Lielbritānijā palielinājās par 12%, sasniedzot teju 3 miljonus kubikmetru 876 miljonu sterliņu mārciņu (+11%) kopvērtībā.

 

Raksts: “В 1 кв. 2014 г. импорт древесных плит в Великобританию увеличился на 21%”, Lesprom Network, publ. 11.06.2014

Avots: www.lesprom.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *