Atbalsts no biznesa inkubatoriem būs pieejams arī pēc 2014.gada beigām

No 2007. – 2013. gada ES fondu plānošanas perioda finanšu līdzekļiem reģionālie biznesa inkubatori, saskaņā ar noslēgtajiem līgumiem starp Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un inkubatoriem, tiek finansēti līdz 2014. gada beigām. Ņemot vērā, ka programmā vēl ir pieejams finansējums un biznesa inkubatori ir pauduši vēlmi veikt jaunus pētījumus savu nozaru komersantu konkurētspējas celšanai, Ekonomikas ministrija strādā pie atkārtota iepirkuma izsludināšanas, lai no atlikušā plānošanas perioda finansējuma finansētu reģionālos biznesa inkubatorus līdz 2015. gada beigām.

Lai 2015. gada beigās nebūtu pārrāvums reģionālo biznesa inkubatoru atbalstā, ministrija vienlaikus uzsākusi darbu pie 2014. – 2020. gada ES fondu plānošanas perioda aktivitātes „Reģionālie biznesa inkubatori” sagatavošanas.

Jaunās atbalsta aktivitātes ietvaros plānotais kopējais finansējums ir 25 miljoni eiro. Finansējums tiks sadalīts piecās daļās – katrā plānošanas reģionā būs pieejami 5 miljoni eiro. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra veiks publisko iepirkumu, lai atlasītu vienu saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu katrā plānošanas reģionā. Aģentūra līgumus ar piedāvājumu iesniegušo inkubatoru operatoriem slēgs uz 5 gadiem.

Plānots, ka inkubatoru operatori komersantiem sniegs divu veidu atbalstu: pirms-inkubācijas pakalpojumus (fiziskām personām, kuras vēlas uzsākt saimniecisko darbību) un inkubācijas pakalpojumus (juridiskām personām). Inkubācijas laikā – 3 gados – komersantiem būs pieejams atbalsts līdz 150 000 eiro apmērā tekošo izdevumu segšanai, konkurētspējas veicināšanas pakalpojumu saņemšanai, kā arī iekārtu iegādei.

Detalizēti ar sākotnēji izstrādātajiem priekšlikumiem biznesa inkubatoru atbalsta programmai var iepazīties MK mājaslapā: http://mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40324944.

 

Preses relīze: “Atbalsts biznesa inkubatoru darbībai turpināsies arī pēc 2014. gada beigām”, Ekonomikas ministrija, publ. 12.06.2014

Avots: http://www.em.gov.lv/em/2nd/?lang=lv&id=34115&cat=621

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *