Vēstnieks A. Teikmanis apmeklē Latvijas koka māju ražotāja projektu Velsā

12. jūnijā Latvijas vēstnieks Lielbritānijā Andris Teikmanis Pontipūlā (Pontypool) Velsā apmeklēja “Woodland Field” projektu. Vēstnieks tikās ar Velsas mājokļu un reģenerācijas ministru Karlu Seržantu (Carl Sargeant), vietējo pašvaldību vadītājiem – Bobu Vellingtonu (Bob Wellington) un Nīlu Masonu (Neil Mason), kā arī citiem projekta līderiem.

Pirms desmit gadiem “Woodland Field” projektu uzsāka Penigārnas (Penygarn) kopienas iedzīvotāji, kad tās apkārtnē valdīja augsts bezdarba līmenis un sociālā nevienlīdzība. Pašvaldība kopā ar brīvprātīgajiem nolēma izveidot jauniešu centru, kur tie varētu uzturēties brīvajā laikā, izglītoties un nodarboties ar dažādiem sporta veidiem. Sadarbojoties britu “Log Cabin UK” un Latvijas koka māju ražotājiem “Dores Fabrika”, “Woodland Field” projektam šogad uzbūvētas divas guļbūves ēkas. Vēstnieks tikās ar vietējiem brīvprātīgajiem, kā arī pašiem jauniešiem, kas ikdienā apmeklē “Woodland Field” centru.

Velsā, kur gadsimtiem ilgi dominējusi mūra māju būvniecība ir interese par koka mājām. Velsas mājokļu un reģenerācijas ministrs bija ieinteresēts uzzināt, kā jauno tehnoloģiju izmantošana palīdzējusi samazināt gan izmaksas, gan enerģijas patēriņu koka māju īpašniekiem. Augusta vidū Latviju apmeklēs Trofejanas grāfistes (Torfaen County) pašvaldības un Velsas Pašvaldību savienības vadītāja Boba Velingtona delegācija. Tiek plānots apmeklēt vairākus koka māju ražotājus, lai izprastu, kā Latvijas būvniecības tradīcijas varētu piemērot Velsai.

 

Preses relīze: “Vēstnieks A. Teikmanis apmeklē Latvijas koka māju ražotāja projektu Velsā”, Latvijas vēstniecība Londonā, publ. 16.06.2014

Avots: http://www.mfa.gov.lv/lv/london/jaunumi/pazinojumi-presei/template/?pg=26976

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *