Ogres tehnikumā viesojas mežsaimniecības speciālisti no Vācijas

No 16. līdz 18.jūnijam Ogres tehnikums (OT) uzņēma 40 mežsaimniecības speciālistu grupu no Saksijas-Anhaltes federālās zemes (Vācija), kuri bija ieradušies iepazīties ar valsts mežu pārraudzību Latvijā.

Otrdien, 17.jūnjā, viesi apmeklēja Valsts Meža dienesta Rīgas reģionālo virsmežniecību Ogrē, lai uzzinātu par virsmežniecības darbību un attīstības virzieniem. Vietas trūkuma dēļ izvērstāka prezentācija notika tehnikuma telpās. Ar viesiem no Vācijas tikās arī AS “Latvijas Valsts meži” pārstāvji, kuri ne tikai pastāstīja par uzņēmumu, bet arī sagādāja ciemiņiem  iespēju iepazīties ar mežu apsaimniekošanas principiem reālajā vidē – Suntažu mežniecības pārraudzībā esošajos Suntažu un Lauberes mežos. “Apskatījāmies cirsmas – kā veic kopšanas cirtes un ierīko meža ceļus. Vācieši ļoti interesējās par meliorāciju, jo viņu valstī sakarā ar dabas liegumiem to vairs nedara. Vācu speciālisti vēlējās arī uzzināt, kā notiek dokumentācijas kārtošana un, galvenais, kā valsts pārrauga un organizē mežu apsaimniekošanu,” informē OT mežistrādes skolotājs Klāvs Miezis. Otrdien vācu speciālisti devās arī uz Rīgu, kur tikās arī Zemkopības ministrijas valsts sekretāru Alvi Lapiņu un ministrijas pārstāvjiem. “Mēs ieguvām pietiekamu priekšstatu par  Latvijas valsts lomu mežu apsaimniekošanā. Pirmais iespaids – Latvijā mežsaimniecība ir ļoti attīstīta. Tiekoties ar Latvijas Zemkopības ministrijas valsts sekretāru Alvi Lapiņu, apspriedām tālāko sadarbību starp Latviju un Saksijas-Anhaltes federālo zemi mežsaimniecības jomā,” norāda Saksijas-Anhaltes Meža ministrijas starptautiskās sadarbības nodaļas speciālists Mihails Detkērts.

Trešdien, 18.jūnijā, vizītes noslēdzošajā dienā, vācu speciālisti – Saksijas-Anhaltes federālās zemes Meža ministrijas, Mežsaimnieku biedrības, ar meža apsaimniekošanu saistītu institūciju, izglītības iestāžu darbinieki un pedagogi – saņēma sertifikātus par profesionālo pilnveidi, ka viņi apguvuši Latvijas valsts mežu apsaimniekošanas struktūru un darbības principus.

Viesi iepazinās arī ar Ogres tehnikumu un noklausījās tehnikuma direktores Ilzes Brantes prezentāciju par tehnikuma attīstību un speciālistu, tostarp mežsaimniecības programmu audzēkņu, sagatavošanu. Vācu speciālisti apmeklēja arī Vecrīgu, Tērvetes nacionālo parku, Rundāles pili un paviesojās Lobes krogā Lēdmanē.

OT sadarbība  ar Saksijas-Anhaltes mežu speciālistiem aizsākās pagājušajā gadā Maskavā un Hanti-Mansijskā (Krievija) notikušajā starptautiskajā jauno meža pētnieku konkursā, kur piedalījās arī OT audzēknis Ņikita Beluško un viņa skolotājs Klāvs Miezis.

 

Raksts: OT viesojas mežsaimniecības speciālisti no Vācijas, Ogres tehnikums, skat. 26.06.2014

Avots: http://www.ovt.lv/jaunumi/424-ot-viesojas-mezsaimniecibas-specialisti-no-vacijas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *