Skaidu granulu ražotāja SBE Latvia Ltd. peļņa pērn dubultojusies

2013.gadā SIA SBE Latvia Ltd. saražoja 71,4 tūkst. tonnu gatavās produkcijas, kas ir par 484 tonnām mazāk nekā gadu iepriekš. Kā norādīts uzņēmuma iesniegtajā pārskatā, lai arī 2013.gadā produkcijas vidējā pārdošanas cena paaugstinājusies par 2,05%, tā bijusi par 0,75% zemāka nekā plānots budžetā.

Pagājušajā gadā kokskaidu granulu ražotāja SIA SBE Latvia Ltd. apgrozījums bija 12,1 milj. EUR, kas ir par 45,71% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa pēc nodokļiem dubultojusies, sasniedzot 297,8 tūkst. EUR. Lielāko daļu jeb 52,95% no SIA SBE Latvia Ltd. apgrozījuma pagājušajā gadā veidojušas piegādes uz Dāniju, savukārt vēl 28,49% – uz Zviedriju. Gada pārskatā publicētā informācija liecina, ka uzņēmums savu produkciju aizvadītajā gadā realizējis arī Latvijā, Vācijā, Igaunijā, Lietuvā un Norvēģijā.

2013.gadā SIA SBE Latvia Ltd. lielākos ieguldījumus veicis skaidu sijāšanas un granulu pakošanas iekārtu izveidei. Kā norāda uzņēmuma vadība, skaidu sijāšanas iekārta ekspluatācijā nodota pērn, savukārt gada beigās eksperimentālā kārtā uzsākta arī granulu pakošanas iekārtas ekspluatācija. Līdz ar pakošanas iekārtas nodošanu ekspluatācijā uzņēmumam vairs nevajadzēs pirkt granulu fasēšanas pakalpojumus.

Talsu novadā esošais SIA SBE Latvia Ltd. reģistrēts 1997.gada 3.septembrī, uzņēmums pieder zviedru  Lantmannen Agroenergie AB.

 

Raksts: Koka skaidu granulu ražotājs SBE Latvia Ltd. 2013.gadā saražojis 71,396 tūkst.t gatavās produkcijas, Klientu portfelis, publ. 26.06.2014

Avots:www.klientuportfelis.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *