Vika Wood pērn 28% savas produkcijas eksportējusi uz Japānu

Pērn ekonomikā būtiskas izmaiņas pozitīvā virzienā nav notikušas un turpinājusies stagnācija, kas nav devusi pozitīvu ietekmi uz uzņēmuma darbības nozari, teikts SIA Vika Wood vadības ziņojumā par saimnieciskās darbības rezultātiem aizvadītajā gadā. Pieprasījums pēc zāģmateriāliem un celulozes šķeldas nav palielinājies, kas attiecīgi atstājis iespaidu arī uz šo produktu pārdošanas cenām. Iesniegtajā vadības ziņojumā norādīts, ka tikai pateicoties ražošanas līmenim SIA Vika Wood pagājušajā gadā spējusi paaugstināt zāģmateriālu cenu salīdzinot ar 2012.gadu par 8%. Savukārt zāģbaļķu cena paaugstinājusies par 13%.

2013.gadā SIA Vika Wood apgrozījums sasniedza 55,984 milj. EUR, kas ir par 7,88% vairāk nekā gadu iepriekš. Tas skaidrojams ar cenu līmeni tirgū gan zāģmateriāliem, gan blakus produktiem, kā arī nelielu ražošanas apjoma pieaugumu. Tiesa gan, neskatoties uz apgrozījuma kāpumu, uzņēmuma peļņa samazinājusies – par 38,7% līdz 1,629 milj.EUR. Apjoma ziņā visvairāk Vika Wood ražotā produkcija pagājušajā gadā realizēta Japānā (28,14%), Latvijā (15,49%) un Ķīnā (11,48%). Tāpat uzņēmums savu produkciju realizējis Vācijā, Lielbritānijā, Tunisijā, Beļģijā, Lietuvā, Ēģiptē un citviet, kopumā 19 pasaules valstīs.

SIA Vika Wood pamatdarbība saistīta ar koksnes mehānisko apstrādi, no kokzāģēšanai piemērotas izejvielas iegūstot zāģmateriālus un kokzāģēšanas blakusproduktus. Uzņēmums reģistrēts 1995.gada janvārī un pieder Norvik hf no Islandes.

 

Raksts: Vika Wood pērn 28% savas produkcijas eksportējusi uz Japānu, Klientu portfelis, publ. 25.06.2014

Avots: https://www.klientuportfelis.lv/lv/jaunumi/2707/vika-wood-pern-28-savas-produkcijas-eksportejusi-uz-japanu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *