Zaļo tehnoloģiju inkubators sāk pieņemt biznesa ideju pieteikumus

2014. gada 22. jūlijā – Latvijā darbu uzsācis Zaļo tehnoloģiju inkubators (ZTI), kura mērķis ir atbalstīt un veicināt uzņēmējdarbību, kas saistīta ar inovācijām zaļās ražošanas jomā. Uzņēmēji ir aicināti līdz 25. jūlijam ZTI iesniegt ideju pieteikumus pirmajai ideju uzņemšanas kārtai. ZTI ir Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), Latvijas Universitātes (LU) un Norvēģijas industriālās attīstības korporācijas SIVA kopprojekts, kas vērsts uz starpinstitucionālo sadarbību un zināšanu plūsmas veicināšanu starp universitātēm, pētniecības iestādēm un zaļās ražošanas uzņēmumiem. Finansējumu projektiem konkursa kārtībā piešķir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). 90% finansējuma veido Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansējums un 10% – valsts budžeta līdzekļi.

Atbalsts uzņēmējiem notiks divos posmos: pirmsinkubācijā un inkubācijā. Pirmsinkubācijas laikā ZTI palīdzēs uzņēmējiem pilnveidot un notestēt biznesa idejas, kā arī sagatavot biznesa plānu un definēt biznesa modeli. Savukārt inkubācijas posmā ZTI atbalstu saņems uzņēmumi, kuriem būs piešķirti LIAA granti. To apjoms ir no 10 000 līdz 140 000 EUR.

ZTI atbalstīs projektus, kas veicina atjaunojamo materiālu un enerģijas avotu izmantošanu un samazina un novērš emisiju un atkritumus. Pirmsinkubācijas posmā tiks atbalstītas vismaz 70 idejas, no kurām inkubācijas posmā iecerēts atbalstīt 15 jaunu zināšanu ietilpīgus uzņēmumus, veicinot to zaļās ražošanas izaugsmi. Inkubatora ilgtermiņa mērķis ir kļūt par atzītu organizāciju ar specializētām reģionālajām zināšanām zaļo tehnoloģiju uzņēmējdarbības attīstībā.

 

Raksts: „Zaļo tehnoloģiju inkubators sāk pieņemt biznesa ideju pieteikumus”, Rīgas Tehniskā universitāte, skatīts 04.08.2014

Avots: www.rtu.lv

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *