Latvijas Ekoskolu vasaras forums Priekuļu vidusskolā no 11.-16.augustam

11.augustā Priekuļu vidusskolā notika Latvijas Ekoskolu vasaras foruma atklāšana, uzsākot nedēļu ilgu zināšanu un jaunu prasmju apgūšanu dažādās ar vidi saistītās ikdienas jomās, zaļajās lekcijās un nodarbībās iesaistot vairāk kā 100 dalībniekus katru dienu. Forums ir iespēja gūt papildus motivāciju, iedvesmu mainīt savus paradumus, dzīvot videi draudzīgi savā ekoskolā, ģimenē, vietējā sabiedrībā. Šī gada forums norisinās Atbildīga dzīvesveida kampaņas ietvaros, tāpēc lielu nozīmi piešķiram aktivitātēm, kuras savā ikdienā var ieviest ikviens un, kuras palīdz domāt plašāk, piemēram, attiecībā uz resursu atkārtotu izmantošanu un brīvā laika pavadīšanas iespējām. Ekoskolu koordinatoru jeb skolotāju forums notiks no 11.-13. augustam, savukārt jauniešu forums no 13.-16. augustam.

Ekoskolu foruma laikā skolotājiem būs iespēja apgūt ekoloģiskās modes konceptu, uzzināt vairāk par bioloģisko dārzkopību, upju attīrīšanu un zaļo struktūru veidošanu, energoefektivitāti, ēšanas paradumu un vides piesārņojuma saistībām un daudz cita. Jaunieši iesaistīsies tādās aktivitātēs kā stencilu darbnīca un ērmriteņu veidošana, meklēs kaitīgās vielas savā kosmētikā, gatavos plakātus un saukļus par vides problēmām, kā arī tiks iesaistīti lomu spēlē ar mērķi atrisināt uzdevumu – “Kā ieviest videi draudzīgu patēriņu?” u.c.

Kā katru gadu, Ekoskolu forumā neiztikt bez aktivitātēm dabā, kas dalībniekiem parāda, kā vides aktīvismu iespējams sasaistīt arī ar veselīgu un izglītojošu atpūtu. Šogad jaunieši varēs izzināt slēpņošanas jeb Geocaching noslēpumus, mācīties par upju struktūru atjaunošanu, darbojoties Vaives krastos un kopā ar Jaunajiem Vanagiem piedalīties nakts trasē. Savukārt noslēdzošajā dienā, sestdien, paredzēta ekskursija uz Zvārtes iezi un pārgājiens gar Amatas upi. Ekoskolu koordinatoriem  paredzētas studiju vizītes uz bioloģiskajām zemnieku saimniecībām “Lejas suces” un “Kalna dārzi”.

 

Raksts: „Sācies Latvijas Ekoskolu vasaras forums”, sagatavoja VIF medijs, publ.11.08.2014

Avots: www.varam.gov.lv

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *