“Gaujas koks” paredzējis palielināt esošos darbības apjomus

Zāģētu un apstrādātu skujkoku zāģmateriālu ražotājs SIA “Gaujas Koks” aizvadītajā gadā realizējis 234,843 tūkst.m3 gatavās produkcijas. Kā norādīts uzņēmuma iesniegtajā gada pārskatā, no visa realizētā gatavās produkcijas apjoma 75,400 tūkst.m3 veidoja ēvelētie zāģmateriāli un 75,000 tūkst.m3 – impregnētie zāģmateriāli. Papildus gatavajai produkcijai SIA “Gaujas Koks” realizējis tādus ražošanas blakusproduktus kā šķelda, koksnes miza, zāģu un ēveļu skaidas.

Iesniegtajā gada pārskatā pieejamā informācija liecina, ka 2013.gadā uzņēmums apgrozījumu palielināja par 17,72% līdz 55,748 milj. EUR, savukārt peļņa augusi par 29,26%, sasniedzot 4,280 milj. EUR. Lielāko daļu no uzņēmuma kopējā apgrozījuma pagājušajā gadā nodrošināja Eiropas Savienības tirgus (68,42%), kā arī produkcijas realizācija Latvijā (28,82%). Tāpat savu produkciju uzņēmums eksportējis arī uz Ēģipti, Koreju, Japānu un Izraēlu. Uzņēmuma vadība norāda, ka pagājušā gada pozitīvajā izaugsmē būtiska loma bijusi izstrādātajai politikai – attīstībai, profesionālas komandas izveidei, izejmateriālu iepirkumā un produkcijas realizācijā.

2014.gadā SIA “Gaujas koks” paredzējis palielināt esošos darbības apjomus, pilnveidojot metodes zāģbaļķu iepirkšanā ar mērķi nodrošināt Krustpils un Gulbenes rūpnīcas ar izejvielām pilnas jaudas nodrošināšanai, kā arī turpināt produkcijas ražošanas apjoma palielināšanu ar lielāku pievienoto vērtību.

 

Raksts: “Gaujas Kokam pērn pozitīva izaugsme”, Klientu portfelis, publ. 06.08.2014

Avots:https://www.klientuportfelis.lv/lv/jaunumi/2849/gaujas-kokam-pern-pozitiva-izaugsme

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *