Būtiski palielināts klimata projektiem pieejamais finansējums

Projekta vadītājs Juris Jātnieks pārstāvēja Latviju starptautiskā seminārā, kurā aptuveni 20 LIFE projektu pārstāvji tikās, lai diskutētu un dalītos pieredzē par to, kā ES valstis rīkojas, lai mazinātu un novērstu dažādas nevēlamas klimata pārmaiņu sekas. Sanāksme notika Norvičā, Apvienotajā Karalistē, to rīkoja Eiropas Komisijas Klimata ģenerāldirektorāts sadarbībā ar LIFE programmas uzraudzības nodaļu Astrale.

Būtisks semināra diskusiju temats bija finansējuma piesaistīšana aktivitātēm, kas saistītas ar klimata pārmaiņu mīkstināšanu. 2014-2020 plānošanas periodā ar klimatu saistītiem projektiem paredzēti vismaz 20% ES finansējuma. Tika uzsvērts, ka turpmāk projekti, kas purvu un ūdeņu stāvokļa uzlabošanu veiks, uzsverot šo darbu lomu klimata pārmaiņu mīkstināšanā, būs prioritāte. Attiecīgi, šādām aktivitātēm būs lielākas iespējas piesaistīt finansējumu. Jaunās LIFE programmas ietvaros pieejamais finansējums klimatam veltītiem projektiem ir gandrīz trīskāršojies – vairāk kā 850 miljoni EUR finansējuma paredzēti tieši programmas klimata apakšsadaļai. Kopumā, LIFE un citās programmās no ES 2014 – 2020 budžeta aptuveni 20% ir atvēlēti tieši ar klimatu saistītu mērķu īstenošanai.

Jāatzīmē, ka prezentācijās un diskusijās atklājās, ka citās valstīs nav tik skaidras izpratnes par PAF sasaisti ar citiem valstiski svarīgajiem un saistošajiem dokumentiem. Šajā ziņā Latvija citu pārstāvēto valstu un projektu vidū izcēlās ar skaidru, strukturētu izpratni un pieeju.

 

Raksts: “Jaunajā LIFE programmā būtiski palielināts klimata projektiem pieejamais finansējums”, Dabas aizsardzības pārvalde, publ. 04.08.2014

Avots: http://nat-programme.daba.gov.lv/public/lat/jaunakas_zinas1/76/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *