Kokzāģētava “Smiltenes Impex” pērn apgrozījusi teju 12 miljonus eiro

Kokzāģētavas SIA “Smiltene Impex” neto apgrozījums pērn sasniedza 11,987 milj. EUR, liecina publicētajā uzņēmuma gada pārskatā pieejamā informācija. Salīdzinot ar iepriekšējo pārskata gadu, apgrozījums ir palielinājies par 1,4%. Savukārt peļņa samazinājusies par 7,7% – no 201,482 tūkst. EUR 2012. gadā līdz 186,023 tūkst. EUR 2013. gadā.

Uzņēmuma vadība skaidro, ka Eiropas eksporta tirgus depresija turpinās, tāpēc SIA “Smiltene Impex” ar sava mātes uzņēmuma SIA “Lameko Impex” starpniecību turpināja pārdot produkciju Āzijas un Arābu valstu tirgos. Uzņēmuma vadība norāda, ka pārskata gadā kokzāģētava iepirka zāģbaļķus tikai Latvijā. Zāģbaļķu trūkums vietējā tirgū izraisīja tālāku apaļkoksnes cenu kāpumu gada griezumā par 5 līdz 12% atkarībā no sortimenta.

Lursoft pieejamā informācija liecina, ka “Smiltenes Impex” dibināta 1994. gadā un pērn nodrošinājusi darbavietas 46 cilvēkiem. Uzņēmums pamatā nodarbojas ar skuju koku sugu – egles un priedes zāģbaļķu un zāģmateriālu iepirkšanu un augstas pievienotās vērtības koksnes izstrādājumu ražošanu eksportam.

 

Raksts: “Kokzāģētava Smiltenes Impex pērn apgrozījusi teju 12 milj. EUR”, Klientu portfelis, publ. 29.08.2014

Avots: www.klientuportfelis.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *