Filmu cikls par koksnes izmantošanu būvniecībā “Es dzīvoju koka mājā”

Lai saudzētu Latvijas lielāko bagātību – mūsu zaļo zeltu jeb mežu, arvien biežāk tiek domāts par lielākas pievienotās vērtības produktu ražošanu. Lai mazāk nocērtot, mēs iegūtu pēc iespējas vērtīgākus koksnes izstrādājumus. Viena no visefektīgākajām jomām šajā ziņā ir koka māju būvniecība. Kā koka māju būvniecībā veicas mūsu kokrūpniekiem? Kāda tipa mājas Latvijā tiek celtas no koka? Vai Latvija izmanto pasaulē atzītās tehnoloģijas? Vai latviešiem izdevies iemantot citu valstu koka māju būves tirgus? Un pats galvenais – kā jūtas cilvēki, kuri dzīvo šajās latviešu uzņēmēju celtajās koka mājās? Atbildes uz visiem šiem jautājumiem tiks sniegtas dokumentālo īsfilmu cikla “Es dzīvoju koka mājā” gaitā, ko izveidojusi Latvijas kinoproducentu asociācija ar Latvijas meža attīstības fonda finansiālu atbalstu.

Pirmā īsfilma (pirmdien, 1.septembrī, plkst. 22:45 kanālā LTV1), paredzēta kā ievads filmu ciklam, kurā izsekots koka ēku būvniecībai, izmantojot visdažādākos paņēmienus un veidus. Iepazīstot guļbūvju būvi, pasīvās mājas, industriālo celtņu būvēšanu no koka, ārvalstu pieredzi koka augstceltņu veidošanā un, protams, arī latviešu vēsturisko pieredzi lauku sētu izveidē.

Filmu cikls radīts, lai veicinātu sabiedrības izpratni par koksni kā atjaunojamu meža resursu, bet mežsaimniecību un kokrūpniecību – kā par videi draudzīgu tautsaimniecības nozari.

 

Raksts: “Jauns dokumentālo īsfilmu cikls “Es dzīvoju koka mājā””, SIA Latvijas Televīzija, skat. 01.09.2014

Avots: http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/03.09.2014-jauns-dokumentalo-iisfilmu-cikls-es-dziivoju-koka-maja.id34359/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *