“Latvijas valsts meži” apgrozījums pirmajā pusgadā sasniedz 147,7 miljonus eiro

Valsts mežu apsaimniekotājas akciju sabiedrības „Latvijas valsts meži” (LVM) apgrozījums 2014. gada pirmajā pusgadā sasniedzis 147,7 miljonus EUR, kas ir par 15,2 miljoniem lielāks nekā analoģiskajā laika posmā pērn.

Šī gada pirmajos sešos mēnešos pārdoti 2,5 miljoni kubikmetru apaļkoksnes sortimentu – galvenokārt zāģbaļķu, finierkluču, sīkbaļķu, kā arī tehnoloģiskās koksnes un malkas, kas piegādāti Latvijas kokrūpniecības uzņēmumiem. Pirmajā pusgadā ir pārdoti arī 0,55 miljoni kubikmetru koksnes augošu koku veidā. Savukārt, lai nodrošinātu ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu, daudz paveikts meža kopšanas un atjaunošanas darbos – sešos mēnešos atjaunoti 8 600 hektāru meža, bet 17 555 hektāru platībā veikta jaunaudžu kopšana.

Apgrozījuma pieaugumu veicinājusi labvēlīgā tirgus situācija 2014. gada pirmajā pusgadā, ko raksturo stabils koksnes pieprasījums un neliels cenu kāpums LVM piegādātajiem apaļkoku sortimentiem.

AS „Latvijas valsts meži” apsaimnieko 1,62 miljonus hektāru Latvijas teritorijas, no kuriem 1,59 miljoni hektāru ir meža zemes. Kā dabas aizsardzības teritorijas tiek apsaimniekoti 0,32 miljoni hektāru jeb 20% no visu LVM valdījumā esošo zemju kopplatības. 100% uzņēmuma akciju pieder valstij, un to turētāja ir Zemkopības ministrija.

 

Raksts: „Latvijas valsts meži” apgrozījums pirmajā pusgadā sasniedz 147,7 miljonus eiro, LVM Komunikācijas daļa, publ. 01.09.2014

Avots: www.lvm.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *