Informatīvā kampaņa kokapstrādes nozares attīstības atbalstam Eiropā

No 22. līdz 26.septembrim Luksemburgas skvērā iepretim Eiropas Parlamentam būs apskatāma ceļojošā instalācija “Wood Box”, kas savu ceļu uzsāka Milānā un līdz šim pabijusi Ļubļanā, Bratislavā un Klagenfurtē. Ar šo savdabīgo informatīvo kampaņu Eiropas Kokrūpniecības konfederācija (CEI-Bois) ikvienu aicina iepazīt kokrūpniecības attīstības bagāto vēsturi un apzināt Eiropā piektās lielākās ražojošās rūpniecības nozares izaugsmes potenciālu, kas jau šobrīd nodrošina vairāk nekā 2,1 miljonu darbavietu un ik gadu veido ap 218 miljardus eiro lielu pienesumu Eiropas ekonomikā.

Kampaņas ietvaros Eiropas Parlamentā un skvērā notiks Eiropas Kokrūpniecības konfederācijas, Eiropas Zāģmateriālu ražotāju asociācijas (EOS) un Eiropas Plātņu ražotāju federācijas (EPF) rīkoti semināri un konferences, kuros tiks uzsvērts kokapstrādes sektora potenciāls kopējās ekonomikas izaugsmes veicināšanā. Kampaņas norises vieta izvēlēta ar nolūku sniegt iespēju Parlamenta locekļiem apzināties politisko varu kokapstrādes sektora tālākas izaugsmes veicināšanā. Par labu koksnes pārstrādes industrijas atbalstam liecinošo faktu ir daudz, piemēram, tas, ka līdz ar kokapstrādes apjoma pieaugumu par 4%, ik gadu tiek radīts ap 80 000 jaunu darba vietu un ES ekonomikā ieplūst papildus 2,35 miljardi eiro. Turklāt koks ir ekoloģisks materiāls, kura plašāka izmantošana ir viens no veidiem kā samazināt CO2 koncentrāciju atmosfērā.

Starp kokapstrādes nozari pārstāvošajām organizācijām un Eiropas Parlamentu atjaunotā dialoga mērķis ir definēt skaidru rīcības modeli un prioritātes dotā sektora tālākas attīstības veicināšanai. Ar šo manifestu kokrūpniecības atbalstam tiks ielikts pamats turpmākai sadarbībai piecu gadu garumā.

 

Raksts: “A House of Wood at the European Parliament”, CEI-Bois, skat. 03.09.2014

Avots: http://agenda.euractiv.com/events/house-wood-european-parliament-119247

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *