Pieprasījums pēc koksnes granulām līdz 2024.gadam sasniegs 50 miljonus tonnu

Izvēloties alternatīvu energoresursu patēriņu fosilā kurināmā vietā, pieprasījums pēc kurināmām koksnes granulām pasaules tirgū strauji palielinās. Saskaņā ar analītiskās kompānijas RISI jaunākajā tirgus pārskatā sniegto informāciju, globālais pieprasījums pēc koksnes granulām varētu pieaugt no 23 miljoniem tonnu 2014.gadā līdz 50 miljoniem tonnu 2024.gadā.

Kā skaidro pētījuma autors un RISI ekonomists bioenerģijas jautājumos Sets Vokers (Seth Walker), granulu tirgū šobrīd vērojama dinamiska attīstība. Aug pieprasījums siltumapgādes sektorā Eiropā, ko sekmē augstās elektroenerģijas cenas, liekot patērētājiem meklēt alternatīvus kurināmā veidus. Energostacijās pāreju no akmeņoglēm uz koksnes granulu izmantošanu stimulē arī politiskie pasākumi un dažādas atbalsta programmas atjaunojamās enerģijas ražotājiem. Papildus starptautiskajā tirgū ienākuši jauni spēlētāji – Koreja un Japāna, kas, neapšaubāmi, atstās ietekmi uz globālo granulu tirdzniecības plūsmu. Tāpēc šobrīd var prognozēt tikai virzienu, kādā attīstīsies kurināmās koksnes tirgus pasaulē tuvākajā desmitgadē.

RISI veidotajā tirgus pārskatā “Global Pellet Demand Outlook Study” analizēts un prognozēts, kā pieprasījums pēc koksnes granulām varētu attīstīties sadalījumā pa reģioniem. Ziņojumā uzsvars likts uz granulu patēriņa izpēti rūpniecības sektorā un siltumapgādē Eiropā, Ziemeļamerikā un Āzijā. Atsevišķi pētījumā analizētie tirgus spēlētāji rūpniecības sektorā: Dong Energy, Drax, E.ON, GDF Suez, KEPCO subsidiaries, Ontario Power Generation, RWE un Showa Shell.

 

Raksts:”Global wood pellet demand to reach 50 million tonnes by 2024″, RISI, publ. 03.09.2014

Avots: www.woodbiomass.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *