Ārvalstu tirgū iekļūst, sadarbojoties ar vietējiem māju ražotājiem

Nelielam ražošanas uzņēmumam ārvalstu tirgus durvis «atslēgt» nav viegli, jo vajag ne tikai doties vizītēs uz ārzemēm, bet arī pierādīt savu varēšanu. Tas nebūt nav vienkāršs uzdevums, tomēr SIA Skābardis ir atradis citu ceļu, kā ražot mēbeles eksportam, izmantojot klastera principu – sadarbojoties ar Latvijas māju ražotājiem – būvētājiem, kuri pilda pasūtījumus ārvalstu klientiem.

«Uzņēmuma mēbeles ir Norvēģijā, Spānijā, Francijā un Amerikā,» lepns par iespēto ir SIA Skābardis valdes priekšsēdētājs Andris Kārlis Ošiņš. Viņš cer, ka perspektīvā to valstu ģeogrāfija, kurās ir uzņēmuma ražotās mēbeles, tikai paplašināsies. «Nē, nē, paši neesam tik lieli un vareni, lai spētu ne tikai doties dažādos darījuma braucienos, bet arī piedalīties konkursos par mēbeļu dizainu, ražošanu un piegādi, kā arī dažādās izstādēs,» tā uz jautājumu, vai pats uzņēmums nodarbojas ar ārvalstu klientu meklēšanu, atbild A.K. Ošiņš. Veiksmes formula ir meklējama sadarbībā ar Latvijas mājražotājiem. «Ir lieliska sadarbība ar SIA Superbebris, kura ražotās mājas esam apmēbelējuši pēc ārvalstu pircēju – klientu vēlmēm,» skaidro A.K. Ošiņš. Šādu pasūtījumu izpilde ļaujot uzņēmumam ne tikai kāpināt savus ienākumus, bet arī slīpēt profesionālo meistarību. «Esam atvērti arī sadarbībai ar citiem Latvijā strādājošajiem māju ražotājiem un būvētājiem,» saka A.K. Ošiņš. Ir bijuši citi ārvalstu pasūtītāji, kuri paši piedāvājuši Latvijas ražotājam izgatavot iecerētu interjeru.

«Ražojam visādas mēbeles, izņemot mīkstās mēbeles,» stāsta A.K. Ošiņš. Savulaik uzņēmuma veiksmes produkts bija virtuves izlietnes skapītis. «Gadsimtu mijā dažu gadu laikā faktiski «piebāzām» vietējo tirgu ar šo produktu, turklāt pieaugošais jaunu materiālu imports ar plašu krāsu gammu piespieda atteikties no šī produkta masveida ražošanas, jo potenciālo pircēju izvēle bija – katram savā krāsā,» vēsturi atceras A.K. Ošiņš. Viņš atzīst, ka pārmaiņas mēbeļu tirgū ir bijušas galvenais iemesls, kas licis uzņēmumam īstenot pārkārtošanos – no masveida produkcijas ražošanas noliktavai un veikalam uz ražošanu pēc pasūtījuma.

Pirms krīzes uzņēmuma neto apgrozījums bijis ap 0,87 milj. eiro, bet 2011. gadā – tikai 0,128 milj. eiro. «Pašlaik ir trīs reizes lielāks apgrozījums nekā vissliktākajā – 2011. gadā, un tam tagad bija tendence pieaugt,» atklāj A.K. Ošiņš. Viņš atzīst, ka pašlaik procesā ir vairāki pasūtījumu konkursi, kuros startē Skābardis. «Viss atkarīgs no rezultātiem. Ja tie būs mums labvēlīgi, tad jau šogad neto apgrozījums varētu tuvoties 0,5 milj. eiro atzīmei,» tā uz jautājumu par šā gada apgrozījuma prognozēm atbild A.K. Ošiņš. Uzmanības degpunktā ir vannas istabas mēbeļu ražošana viesnīcām, kā arī atpūtas un viesu mājām. «Neturamies pie stereotipiem un cenšamies realizēt visas potenciālo pasūtītāju ieceres, neražojam vienīgi mīkstās mēbeles, un šis princips ļauj arī piesaistīt jaunus klientus un uzlabot saimnieciskās darbības rādītājus,» skaidro A.K. Ošiņš.

 

Raksts: “Ideju mežs: Mēbeles eksportē kopā ar mājām”, Māris Ķirsons, Dienas Bizness, publ. 08.09.2014

Avots: http://www.db.lv/razosana/mebeles-eksporte-kopa-ar-majam-419902

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *