Briselē notikusi ikgadējā Eiropas mednieku organizāciju pārstāvju tikšanās

5.septembrī Briselē notika ikgadējā Eiropas Savienības Medību un dabas aizsardzības asociāciju federācijas (FACE) ģenerālā asambleja, kurā piedalījās 23 valstu pārstāvji. Tā bija ļoti intensīva tikšanās, kurā pārrunāts ļoti daudz tematu, kopā 12 tēmas, ar kurām ikdienā nodarbojas FACE, sākot ar dzīvnieku labturību un veselību, šaujamieročiem un munīciju, kā arī dabu un savvaļas dzīvnieku aizsardzību. Klātesošajiem tika sniegta arī prezentācija un skaidrota situācija par Āfrikas cūku mēra draudiem Latvijā.

Pirms ģenerālās asamblejas 4.septembrī uz pieņemšanu bija ieradies arī Vācijas Eiropas Parlamenta deputāts Karls-Hainzs Florencs, Dānijas EP deputāti, kā arī Eiropas Komisijas Vides komisijas pārstāvji.

FACE ir iespējams lielākais mednieku pārstāvis pasaulē, kā arī viena no svarīgākajām organizācijām, kas pārstāv apmēram 7 miljonus Eiropas mednieku. FACE sadarbojas ar dažādām ieinteresētajām pusēm, tajā skaitā Eiropas Komisiju un Eiropas Parlamentu. Ģenerālās asamblejas laikā bija iespējams secināt, ka par spīti dažādiem izaicinājumiem, kopā iespējams sasniegt daudz labu rezultātu. Šogad vien FACE konsultējot ir palīdzējusi Latvijā pasargāt tādu svarīgu medību veidu kā slazdošanu, ko gribēja ievērojami ierobežot kāda traģiska negadījuma dēļ. Ar FACE informatīvo atbalstu izdevies arī Latvijas medījamo dzīvnieku sarakstu papildināt ar Latvijai neraksturīgajām sugām. Šobrīd FACE apkopo informāciju par Āfrikas cūku mēri un ieteikumiem mednieku rīcībai.

 

Raksts:”Eiropas mednieki no 23 valstīm tikās Briselē”, Latvijas Mednieku asociācija, publ. 11.09.2014

Avots:http://www.latma.lv/lv/aktualitates/2014/eiropas-mednieki-no-23-valstim-tikas-brisele-379/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *