Priekules vidusskolā mācību gads uzsākts ar meža un dabas izzināšanu

2014./2015. mācību gads Priekules vidusskolā iesākās ar meža un dabas izzināšanu. 2. septembra rītā skolēni pa klašu grupām tika izglītoti kādā ar mežu saistītā jomā. 1.-3. klases bērni klausījās putnu balsis un centās atminēt to īpašniekus, kā arī atbildēja uz skolotājas uzdotajiem jautājumiem. 4.-6. klases skolēnu uzdevums bija izkrāsot putnus. Kad tas bija izdarīts, bioloģijas skolotāja parādīja, kādās krāsās katrs putns ir un pastāstīja par viņu dzīvesveidu. 7.-9. klases audzēkņi pulcējās vēstures kabinetā, lai skatītos informatīvas filmas un multfilmas. Vidusskolēni bija sadalījušies grupās, lai veiktu savu uzdevumu. Katra grupa saņēma 10 dažādus koku un krūmu zarus. Skolēnu uzdevums bija tos atpazīt un pateikt, kur tos var izmantot. Vēlāk katra klase devās uz savu kabinetu, lai kopīgi veidotu savas klases koku. Kokā radoši bija jāiekļauj tas, kas simbolizē katru klases kolektīvu.

Meža dienu atklāšana notika sporta stadionā. Skolēniem bija sagatavotas 12 radošās stacijas, kurās bija iespēja pamēģināt pīt groziņu un veidot putnu būrīti, atpazīt kokus un krūmus, pārbaudīt savas zināšanas par Latviju, minēt mīklas un skaitīt tautasdziesmas, piedalīties stafetē un dziedāt dziesmas, krāsot attēlus un zīmēt uz asfalta. Liela aktivitāte bija vērojama pie Cūkmena automašīnas, kurš bērnus izglītoja par dažādiem apkārtējās vides saudzēšanas jautājumiem, dalīja kartītes ar autogrāfiem, kā arī dāsni apdāvināja. Katras klases kolektīvs iestādīja koku skolas jaunajā parkā, kā arī deva savam kokam vārdu.

Meža dienu nobeigumā katra klase prezentēja savu klases koku. Meža dienu izskaņā tika nolemts, ka iesāktā vides saudzēšanas akcija ir jāturpina arī šogad.

Meža dienas tika rīkotas ar Latvijas Pašvaldību savienības projekta „Interesantais pašvaldībā daudzveidīgajā Latvijā un Eiropā” atbalstu.

 

Raksts: “Meža dienas Priekules vidusskolā”, Reģionālais ziņu portāls ‘ReKurZeme.lv’, publ. 11.09.2014

Avots:http://rekurzeme.diena.lv/vietejas-zinas/priekules-novada/meza-dienas-priekules-vidusskola-83647

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *