Ar 15. septembri visā valstī atcelts meža ugunsnedrošais laikposms

2014. gada pavasara un vasaras mēnešos Valsts meža dienests kopā ir dzēsis meža ugunsgrēkus 579 hektāru platībā, vidēji katru dienu dzēšot 3,14 hektārus meža. Apkopotā operatīvā informācija liecina, ka, 2014. gadā līdz meža ugunsnedrošā laikposma beigām, Valsts meža dienesta darbinieki ir atklājuši un likvidējuši 674 meža ugunsgrēkus.

Valsts meža dienestā atbildīgais par meža ugunsapsardzības darbu koordinēšanu Edijs Leišavnieks, kurš ir Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks, skaidro: „Salīdzinoši lielais meža ugunsgrēku skaits varētu būt skaidrojams ar to, ka šī gada pavasaris bija agrs un sauss, līdz ar to bija labvēlīga situācija sausās zāles dedzināšanai no kā arī izcēlās daļa meža ugunsgrēku, jo marta un aprīļa mēnesī vien ir reģistrēti 432 meža ugunsgrēki, kas ir gandrīz divreiz vairāk kā turpmākajos četros mēnešos kopā.”

Pēc skaita 2014. gadā visvairāk meža ugunsgrēku ir bijis Rīgas reģionālajai virsmežniecība, kuras teritorijā reģistrēti 213 meža ugunsgrēki un kopējā uguns skartā meža platība ir 134 hektāri. Otrai degošākajai virsmežniecībai šogad bijuši mazāk meža ugunsgrēku – Dienvidlatgales virsmežniecības teritorijā reģistrēti 146 meža ugunsgrēki un kopējā uguns skartā meža platība ir 95 hektāri.

Citu virsmežniecību teritorijās ir bijis ievērojami mazāks reģistrētais meža ugunsgrēku skaits – Austrumlatgales virsmežniecības teritorijā reģistrēti 59 meža ugunsgrēki, Ziemeļvidzemes virsmežniecībā – 54, Zemgales virsmežniecībā – 41, Sēlijas virsmežniecībā – 37, Dienvidkurzemes virsmežniecībā – 35, Ziemeļkurzemes virsmežniecības teritorijā – 33, Ziemeļaustrumu virsmežniecībā – 29, bet vismazākais meža ugunsgrēku skaits ir Centrālvidzemes virsmežniecības teritorijā, kur šogad reģistrēti 27 meža ugunsgrēki.

Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas speciālisti atgādina, ka, neskatoties uz meža ugunsnedrošā laikposma beigšanos, mežā ir aizliegts dedzināt atkritumus, dedzināt ciršana atlikumus vai kurināt ugunskuru tuvāk par diviem metriem no augošiem kokiem, kā arī dedzināt vai kurināt ugunskuru, ja kūdras slānis ir biezāks par 0,5 metriem.

2013.gadā, saskaņā ar Valsts meža dienesta statistikas datiem, valstī tika dzēsti 422 meža ugunsgrēki un to kopējā platība bija 217 hektāri.

 

Raksts: “Beidzas meža ugunsnedrošais laikposms”, Valsts meža dienests, publ. 12.09.2014

Avots:https://www.zm.gov.lv/valsts-meza-dienests/jaunumi/beidzas-meza-ugunsnedrosais-laikposms?id=3664

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *