Itālijā audzis pieprasījums pēc vietējā tirgū ražotām kokapstrādes iekārtām

Itālijas kokapstrādes iekārtu un instrumentu ražotāju asociācijas “Acimall” apkopotie šā gada 2.ceturkšņa dati uzrāda pārsteidzoši pozitīvu dinamiku – vietējā tirgū veikto pasūtījumu apjoms gada laikā palielinājies par 32,9%, savukārt ārvalstīs – par 25,8%. Tādējādi kopējais dotajā laika periodā veikto pasūtījumu apjoms palielinājies par 28,7%. Šie rezultāti gan būtu jāskata kontekstā ar vispārējo ekonomisko situāciju, kas šogad 2.ceturksnī kopumā bija ļoti pozitīva, kā arī salīdzinoši nomākto pircēju aktivitāti iepriekšējā ceturksnī.

42% aptaujāto ražotāju 2.ceturkšņa rezultātus vērtējuši kā pozitīvus (ar augšupejošu tendenci), 47% respondentu atzīmējuši, ka ražošanas apjomi saglabājās stabilā līmenī un tikai 11% (1.ceturksnī 18%) aptaujāto norādīja, ka saimnieciskās darbības rādītāji pasliktinājušies. 16% aptaujāto ražotāju atzīmējuši, ka 2.ceturksnī palielināts nodarbināto skaits un 84% – ka darbavietu skaits uzņēmumā saglabāts nemainīgs. Saskaņā ar veiktās aptaujas rezultātiem 74% ražotāju gatavās produkcijas pieejamībā nekādas būtiskas izmaiņas 2.ceturksnī nav notikušas, 21% ražotāju pieejamo produktu apjoms samazinājās un tikai 5% – palielinājās.

Lai arī veikto pasūtījumu apjomi ievērojami auguši, īstermiņa prognozes nebūt nav tik optimistiskas. Ražotāji ir piesardzīgi savās prognozēs, norādot, ka šis tirgus ir ļoti jūtīgs pret starptautiskajiem notikumiem. Raugoties tuvākajā perspektīvā, 16% aptaujāto respondentu pārliecināti, ka 3.ceturksnī pasūtījumu apjomi vietējā tirgū samazināsies, 79% – saglabāsies stabili un tikai 5% aptaujāto prognozē, ka pieprasījums vietējā tirgū turpinās pieaugt. Par pozitīvu attīstību ārējos tirgos pārliecināti 26% respondentu. 63% pieļauj, ka veikto pasūtījumu apjomi saglabāsies stabili un 11% prognozē ārvalstu pasūtījumu samazināšanos.

Asociācijā „Acimall” ietilpst 180 kokapstrādes iekārtu un instrumentu ražošanas uzņēmumi, kas veido vairāk nekā 70% no nozares kopējā apgrozījuma valstī un nodrošina darba vietas aptuveni 10 000 darbinieku. 2011.gadā asociācijas uzņēmumu kopējais apgrozījums bija 1,7 miljardi eiro, kur 75% no apgrozījuma veidoja eksports.

 

Raksts: POSITIVE SURPRISE FROM THE SECOND QUARTER 2014!, ACIMALL, publ. 11.09.2014

Avots: http://www.acimall.com/eng/index.cfm?id=170

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *