Pilnā sparā rit gatavošanās 10 gadu jubilejas izstādei “Vide un enerģija”

Energoefektivitāte, atjaunojamās enerģijas resursu efektīva izmantošana, notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas iekārtas, videi draudzīgs transports… – par to visu uzzināt un vēl daudz ko citu iepazīt varēs Ķīpsalā no 16. līdz 19. oktobrim Baltijas lielākajā pasākumā energoefektivitātes, infrastruktūras un vides tehnoloģiju jomā – izstādē „Vide un enerģija 2014″, kas šogad atzīmē 10 gadu jubileju. „Desmit gadu laikā izstāde „Vide un enerģija” ir kļuvusi par ļoti svarīgu darījumu un informācijas apmaiņas platformu Baltijas reģionā. Kuplais izstādes dalībfirmu un apmeklētāju skaits, kas šajos gados ir dubultojies, apliecina izstādes nepieciešamību un nozīmību,” norāda izstādes “Vide un enerģija 2014” projekta vadītājs Gints Šāvējs. Šogad vadošie nozares uzņēmumi izstādē piedāvās jaunākās energoefektīvās siltumapgādes un mājokļu siltināšanas tehnoloģijas, videi draudzīgas apkures sistēmas, ventilācijas un kondicionēšanas iekārtas plašam interesentu lokam – sākot no iekārtām un projektiem lieliem uzņēmumiem un pašvaldībām, beidzot ar risinājumiem vidējiem un maziem uzņēmumiem, kā arī izdevīgiem piedāvājumiem ikvienai mājsaimniecībai.

Jau šobrīd dalību izstādē ir pieteikušas vairāk nekā 60 dalībfirmas, tostarp tādi pazīstami uzņēmumi kā „Grandeg”, „Robert Bosch”, „UPB Energy”, „August Latvia”, „Vides tehnika”, „Bek-Konsult”, „Witraktor” un citi. Izstādē piedalīsies arī Zaļo tehnoloģiju klasteris un Kurzemes Biznesa inkubators, kas pārstāv sadarbības tīklu starp komersantiem, pētniecības, izglītības un citu institūciju pārstāvjiem. Savā ekspozīcijā viņi piedāvās jaunākos risinājumus ekoloģiskā transporta jomā un inovatīvus risinājumus zaļās enerģijas efektīvai izmantošanai. Radošajā darbnīcā jaunieši varēs iemēģināt roku zaļās enerģijas radīšanā. Tradicionāli izstādē būs pārstāvēti Čehijas, Zviedrijas un Kanādas nacionālie kopstendi. Šogad pieteikušās arī jaunas dalībfirmas no Latvijas, Somijas, Baltkrievijas, Lietuvas un citām valstīm, tostarp arī VAS „Rīgas siltums”. Aizvadītajā gadā izstādē piedalījās 114 dalībnieki no 13 valstīm – 87 uzņēmumi no Latvijas, 27 uzņēmumi no ārvalstīm. Izstādi apmeklēja 24 749 speciālisti un interesenti no Latvijas un ārvalstīm.

Vienlaikus Ķīpsalā notiks arī remonta, būvniecības un interjera izstāde “Māja. Dzīvoklis 2014” (http://www.bt1.lv/mdz/). Šī izstāde piedāvās visu nepieciešamo dzīvokļa un mājas pilnveidošanai un labiekārtošanai – kvalitatīvas būvkonstrukcijas, celtniecības un apdares materiālus, sanitārtehniku un siltumtehniku, interjera priekšmetus un citas aktuālākās nozares preces un pakalpojumus. Jau šobrīd zināms, ka savu produkciju izstādē eksponēs tādi vadošie nozares uzņēmumi kā „Staļi”, „Dores Fabrika”, „Intersols Latvija”, „Nidija”, „Rehau”, „Texoblock”, „Monier” u. c. Izstādē “Māja. Dzīvoklis 2013″ piedalījās 152 uzņēmumi, un četrās dienās tā sagaidīja 24 749 apmeklētājus.

 

Raksts: Pilnā sparā rit gatavošanās 10 gadu jubilejas izstādei „Vide un enerģija”, BT1, publ. 27.06.2014

Avots: http://www.bt1.lv/bt1/ee/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *