Parakstīts Latvijas un Šveices saprašanās memorands profesionālajā izglītībā

Š.g. 17. septembrī, Šveices pilsētā Vintertūrā Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Šveices Konfederācijas Izglītības, pētniecības un inovāciju valsts sekretariāts parakstīja saprašanās memorandu par sadarbību profesionālajā izglītībā un apmācībā. Memorands paredz veicināt pieredzes apmaiņu un sadarbību izglītības politikas veidotāju un īstenotāju – profesionālās izglītības iestāžu un organizāciju, uzņēmumu un citu partneru – starpā. Tādējādi paredzēts celt profesionālās izglītības prestižu Latvijā un attīstīt darba vidē balstītu profesionālo apmācību, izmantojot katras valsts un starptautiskos finanšu resursus. Šī ir trešā IZM parakstītā vienošanās par sadarbību profesionālajā izglītībā un apmācībā. Pirms pāris gadiem, 2012. gada decembrī, tika parakstīts memorands starp IZM, Vācijas Federatīvās Republikas Federālo izglītības un pētniecības ministriju, Spānijas Karalistes Izglītības, kultūras un sporta ministriju, Portugāles Republikas Izglītības un zinātnes ministriju, Grieķijas Republikas Izglītības, reliģisko lietu, kultūras un sporta ministriju, Slovākijas Republikas Izglītības, zinātnes, pētniecības un sporta ministriju un Itālijas Republikas Izglītības ministriju. Savukārt 2013. gada 8. jūlijā ir parakstīta un tiek veiksmīgi īstenota nodomu deklarācija par Latvijas un Vācijas sadarbību profesionālajā izglītībā.

Latvijas delegācijas sastāvā bez IZM pārstāvjiem Starptautiskajā profesionālās izglītības un apmācības kongresā Šveicē piedalījās arī Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, darba devēju profesionālo asociāciju, uzņēmēju un profesionālās izglītības institūciju pārstāvji.

 

Raksts: “Parakstīts Latvijas un Šveices saprašanās memorands profesionālajā izglītībā”, Izglītības un zinātnes ministrija, publ. 17.09.2014

Avots: http://izm.izm.gov.lv/aktualitates/informacija-medijiem/11743.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *