Zinātnieku naktī LLU aicina iepazīt kristālu brīnumaino daudzveidību

26. septembrī Latvijas astoņās pilsētās tiks organizēta Zinātnieku nakts, kurā durvis lieliem un maziem interesentiem vērs arī Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU), ļaujot ielūkoties noslēpumainajā zinātnes pasaulē. Šogad Zinātnieku nakts tematika saistīta ar kristāliem, tādēļ LLU fakultātēs un laboratorijās būs iespēja iepazīt kristālu daudzveidīgo dabu un to pielietojumu dažādās jomās, sākot no pārtikas ražošanas līdz pat koka un metālu apstrādei.

Kristālu cietības un izturības eksperimentos Zinātnieku nakts apmeklētājus iesaistīs Tehniskās fakultātes inženieri un Lauku inženieru fakultātes būvzinātnes pārstāvji. Tādējādi ikviens būs liecinieks kristālu brīnumainajām pārvērtībām dažādu ārēju faktoru ietekmē. Līdzīgas atziņas par kristāliem sniegs Meža fakultātes zinātnieki, kas tos ļaus saskatīt arī koksnē.

Detalizēta LLU Zinātnieku nakts programma pieejama raksta pielikumā.

Zinātnieku nakts ir Eiropas līmeņa pasākums, kuru organizē Latvijas Zinātņu akadēmija, Latvijas augstskolas, zinātniskie institūti un citas ar izpēti saistītas institūcijas. Pasākums Latvijā noritēs jau devīto gadu pēc kārtas. Ar šo pasākumu Latvija iekļaujas to daudzo Eiropas valstu – Eiropas Zinātnieku nakts organizētāju skaitā, kuras septembra nogalē organizē dažādus pasākumus vairāk kā 300 Eiropas pilsētās, lai atraktīvā veidā skaidrotu zinātnes sasniegumus un ļautu ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos.

 

Raksts: “Zinātnieku naktī LLU aicina iepazīt kristālu brīnumaino daudzveidību”, Lana Janmere, LLU, publ. 21.09.2014

Avots: http://www.llu.lv/aktualitates?op=raksts&id=11261

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *