Ierobežojumi medību organizēšanā noteikti 110 Latvijas pagastos

Saistībā ar Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatīšanos, paplašināta ārkārtējās situācijas teritorija, iekļaujot tajā pilnīgi visu Ogres un Jaunjelgavas novadu (līdz šim iekļauta bija tikai šo abu novadu daļa), kā arī vēl 17 novadus: Aizkraukles, Ikšķiles, Inčukalna, Ķeguma, Krimuldas, Lielvārdes, Līgatnes, Limbažu, Mālpils, Neretas, Pārgaujas, Ropažu, Salacgrīvas, Sējas, Siguldas, Skrīveru un arī Vecumnieku novadu. Turklāt, ārkārtējās situācijas izsludinātajā teritorijā ar 1.oktobri tiek noteikti papildu ierobežojumi medību organizēšanā 2014./2015. gada medību sezonā, kad nav atļautas medības ar dzinējiem vai traucēšanu un nav atļauts medībās izmantot šķirnes medību suņus, izņemot, medījot ar šķirnes medību suni alās vai izmantojot ievainota dzīvnieka atrašanai, kad šķirnes medību suns ir pavadā.

Izvērtējot lietderības apsvērumus, virsmežziņiem ir tiesības dot ikreizēju atļauju medībām ar dzinējiem vai traucēšanu, atbilstoši konstatētajiem objektīvajiem apstākļiem, piemēram, medījamo dzīvnieku radīti būtiski postījumi lauksaimniecībai vai mežsaimniecībai. Ja tiks konstatēti jauni ĀCM saslimšanas gadījumi meža cūku populācijā vēl citos pagastos, tad tiks noteiktas papildu medību platības, kurās medības ar dzinējiem vai traucēšanu nebūs atļautas.

Pēc apkopotajiem datiem par meža cūku medību rezultātiem ārkārtējās situācijas teritorijā, laika periodā no 01.04. 2014. Līdz 14.09.2014., nomedīta 7061 meža cūka.

 

Raksts: “Ierobežojumi medību organizēšanā noteikti 110 Latvijas pagastos”, Valsts meža dienests, publ. 23.09.2014

Avots: http://www.lms.org.lv/jaunumi/vmd-ierobezojumi-medibu-organizesana-noteikti-110-latvijas-pagastod/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *