Ozolniekos par miljonu eiro gatavojas būvēt šķeldu katlumāju

Ozolnieku novada pašvaldībai piederošais komunālo pakalpojumu sniedzējs SIA „Ozolnieku KSDU” ir noslēgusi līgumus ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par projektu „Šķeldas katlu mājas izbūve Ozolniekos” un „Siltumtīklu izbūve Ozolniekos” īstenošanu. Projekts tiek īstenots, piesaistot Eiropas Savienības Kohēziju fonda finansējumu, (projektu Nr. PCS/3.5.2.1.1./12/04/037 un Nr. PCS/3.5.2.1.1./12/04/039).

Projekta rezultātā paredzēts izbūvēt jaunu šķeldas katlu māju Skolas ielā 9, Ozolniekos, (netālu no pansionāta „Zemgale”), kā arī apvienot vienā siltumapgādes tīklā šobrīd trīs atsevišķi darbojošās apkures sistēmas Ozolnieku vidusskolas rajonā un Centra rajonā.

Projekta «Šķeldas katlumājas izbūve Ozolniekos» kopējais finansējums ir 1 344 171 eiro, bet KF līdzfinansējums – 555 442 eiro. Būvdarbiem jābūt pabeigtiem un objektam nodotam ekspluatācijā ne vēlāk kā līdz 2015.gada 1.jūnijam. Tā kā Ozolnieku dabasgāzes katlumājas Skolas ielā 9 noslodze ir maza un tā ir nerentabla, jo apkurina tikai sociālo centru «Zemgale» un divas dzīvojamās ēkas, projekta gaitā ir plānots šīs katlumājas teritorijā izbūvēt katlumāju ar trīs megavatu jaudu, pārejot no fosilā kurināmā izmantošanas siltumenerģijas ražošanā uz atjaunojamiem energoresursiem – meža šķeldu. Šķeldas katlumājai plānots pieslēgt papildus jaunus patērētājus – netālu esošo vidusskolu, bērnudārzu, kā arī sporta halli.

 

Raksts: “Šķeldas katlu mājas prezentācija”, SIA “Ozolnieku KSDU”, publ. 24.09.2014

Avots: http://www.oksdu.lv/jaunumi/?id=436

Šķeldas katlu mājas prezentācija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *