Visu oktobri Rīgā būs skatāma bērnu dizainam veltīta izstāde «KidsRoomZoom!»

No 2. līdz 31. oktobrim Rīgā notiks bērnu dizainam veltīts pasākumu kopums «KidsRoomZoom! Riga Laboratory» , kas norisināsies nevis izstāžu zālē, bet gan īpaši iekārtotā īres dzīvoklī Alberta ielā. «KidsRoomZoom!» ir itāļu mākslinieces, galeristes un publicistes Paolas Noē (Paola Noé) un austriešu bērnu mēbeļu dizainera Tomasa Maica (Thomas Maitz) iniciatīva. Viņi vēlējās radīt īpašu notikumu Milānas dizaina nedēļas laikā, izrādot tikai tādu dizainu, kas radīts bērniem, tam par norises vietu izvēloties un iekārtojot kādu īres dzīvokli pilsētas centrā. «KidsRoomZoom!» izstādes notikušas arī Vīnē, Florencē, Grācā un citur, katru reizi veidojot īpašu ekspozīciju.

Šodien bērnu mēbeles vairs nav tikai miniatūras dizaina objektu pieaugušajiem kopijas. Rīgas izstādes mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību intelektu un kustības attīstošu bērnu rotaļlietu un mēbeļu dizainam. Projekts ir tapis, lai izzinātu bērnu patiesās vajadzības un radītu jēgpilnu, ikdienā lietojamu dizainu, ko raksturo ilgtspējība, materiālu pārstrāde, ekoloģija un drošība.

Ilgtspējība, materiālu pārstrāde, ekoloģija un drošība, ir tikai daži atslēgas vārdi, kas raksturo kidsroomZOOM! Riga dizaineru darbus. «KidsRoomZoom!» izstādes Rīgā vadmotīvs ir Laboratorija – bērni kā mazi pētnieki, kas iepazīst pasauli caur savu pieredzi ar visām maņām: redzi, tausti, dzirdi, smaržu un garšu. Šis ir viens no galvenajiem faktoriem, kas jāņem vērā, radot dizainu bērniem. Bērniem ir vajadzīgs dizains, kas stimulē viņu domas, attīsta radošumu un fiziskās īpašības.

Izstāde un to pavadošie pasākumi notiks Rīgā, Alberta ielā 12, 7. dzīvoklī (ieeja no Strēlnieku ielas), un būs pieejami bez maksas. Izstāde būs aplūkojama darbdienās no plkst.12. līdz 18 un brīvdienās no plkst.12. līdz 16. Pirmdienās, otrdienās izstāde būs slēgta. Nedēļas nogalēs notiks radošās darbnīcas bērniem, ko vadīs dizaineri no Itālijas, Austrijas un Latvijas, savukārt 3.oktobrī no plkst.15. līdz 17 notiks lekcijas dizaina profesionāļiem un interesentiem, bet 4.oktobrī no plkst.12. līdz 15 notiks radošā darbnīca bērniem. Visas darbnīcas piemērotas bērniem no 6 gadu vecuma. Vairāk informācijas par izstādi, lekcijām un radošajām darbnīcām meklējams projekta mājaslapā un Facebook lapā.

 

Avots: http://www.garapastaiga.lv/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *