Noskaidroti “Gada balvas medniecībā 2014” laureāti

Septembra vidū tika sasaukta „Gada balva medniecībā” vērtēšanas komisijas sēde, kurā notika izšķirošais balsojums par pretendentiem, kas bija pieteikti kā cienīgi kandidāti šai augstākajai atzinības izpausmei medniecības jomā. Jau iepriekš rakstījām, ka „Gada balva medniecībā” tika iedibināta kā augstākā atzinība par nozīmīgu ieguldījumu medību saimniecības attīstībā un medību popularizēšanā Latvijas un vietējā mērogā.

No kopumā saņemtajiem 27 pieteikumiem intriģējošākā bija izvēle nominācijā „Par mūža ieguldījumu”, kur komisijas balsojumam bija jāizšķir, kuri trīs no astoņiem pretendentiem kļūs par „Gada balvas medniecībā 2014″ laureātiem. Lai arī balsu sadalījums bija visai līdzīgs, papildu balsojums nebija nepieciešams, un kļuva skaidrs, ka par mūža ieguldījumu medniecībā īpašo godinājumu saņems:

  • Mežzinātņu doktors, Latvijas staltbriežu „veiksmes stāsta” pamatlicējs un īstenotājs Gunārs Skriba

  • Medniecības tradīciju uzturētājs un vairāku medībām veltītu grāmatu autors Jānis Vanags

  • LLU Meža fakultātes ilggadējais dekāns un medību tradīciju veidotājs Alfons Grīnfelds

Turpmākajos balsojumos tika noteikti laureāti nominācijās par nozīmīgu ieguldījumu medniecībā valsts mērogā (četri pieteikumi) un par nozīmīgu ieguldījumu medniecībā reģionālā mērogā (15 pieteikumi). Šo balvu ieguvēju vārdi gan kļūs zināmi tikai svinīgajā apbalvošanas ceremonijā.

“Gada balva medniecībā” tika iedibināta kā augstākā atzinība par nozīmīgu ieguldījumu medību saimniecības attīstībā un medību popularizēšanā Latvijas un vietējā mērogā. Balvas iedibināšanas iniciatori ir valstī lielākā un ietekmīgākā mednieku nevalstiskā organizācija “Latvijas Mednieku savienība” (LMS) un pieredzes bagātākais žurnāls medniekiem – MMD (“Medības. Makšķerēšana. Daba”). Ieceres īstenošanā piedalās akciju sabiedrība “Latvijas valsts meži” un Valsts meža dienests (VMD), finansiālu atbalstu sniedz Medību saimniecības attīstības fonds. Balvas kandidātus izvirzīja LMS reģionālās nodaļas, VMD struktūrvienības, mednieku klubi, kā arī citas, ar mežu un medībām saistītas, organizācijas.

“Gada balvas medniecībā” laureātu apbalvošana un svinīgais noslēguma pasākums norisināsies 2015. gada februārī vai martā.

 

Raksts: “Noskaidroti „Gada balvas medniecībā 2014″ laureāti”, Latvijas Mednieku savienība, publ. 01.10.2014

Avots:http://www.lms.org.lv/jaunumi/011014-noskaidroti-gada-balvas-mednieciba-2014-laureati/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *