Vietējie mēbeļu ražotāji taupās starptautiskajam izgājienam

Kaut arī mēbeļu un dizaina izstāde, kas pagājušajā nedēļā notika Ķīpsalā, nebija tik blīva kā pērn, tā bagātīgi ļāva izbaudīt modernā dizaina valdzinošo eleganci. SIA “Wenden Furniture” izstādē pārsteidza ar jaunumu – krēslu, kas gatavots no bērza vai ozola masīvkoka, taču izskatās tik viendabīgs, it kā būtu izliets. Masīvkoks piešķir krēslam klasisku stabilitāti, bet modernais dizains – smalkumu. Mēbeļu rūpnīca Jaunpiebalgā likusi lietā nesen iegādātās miljonu vērtās iekārtas un sākusi to varēšanai atbil­stoša produkta ražošanu, kādu pasaulē var izgatavot tikai dažas rūpnīcas. Arī SIA “Wenden Furniture” vadītājs un līdzīpašnieks Normunds Brēmers uzsver, ka šādu mēbeli iespējams ražot, pateicoties ļoti dārgām tehnoloģijām. “Mēs Latvijā jūtamies ļoti komfortabli, vietējais tirgus attīstās, taču nākotnē eksportam es paredzu samazinājumu. Tas, kas šobrīd notiek pasaulē, neļauj pilnībā atkopties no krīzes, tāpēc cilvēki naudu tērē piesardzīgi,” spriež Brēmers. Izstādē nebija iespējams nepamanīt igauņu firmas “Farens virtuves” stendu.

Ja dzīvoklis ir mazs, diez vai tajā atradīsies vieta kārtīgai gultai. Ja nu tomēr gribam izgulēties ērti, tad jāmeklē telpu taupošas jeb transformējamas mēbeles, kas dienā paslēpušās vertikāli skapī, bet vakarā – skapis atveras un gulta nolaižas horizontāli! Šādas mēbeles piedāvā itāļu firma “Compact.Living”, kas arī uzvarējusi šā gada inovatīvāko mēbeļu konkursā. Visvairāk šādas mēbeles cilvēki pērkot vasarnīcām, taču arī mazo dzīvokļu īpašnieku vidū risinājums – dienā iegūt papildu 2 – 3 kvadrātmetrus platības – kļūstot aizvien populārāks. Taču vislielākā piekrišana dizaina izstādē bija instrumentiem no šokolādes, kas pa gabalu izskatījās kā koka, bet tuvāk – aprūsējuša tērauda. Stendā pat veidojās rinda – daudzi vēlējās tādu nopirkt droši vien ne tik daudz garšas, cik pārsteidzošā izskata dēļ.

Kādēļ daudzi spēcīgi Latvijas mēbeļu ražotāji izstādē nepiedalījās? Asociācijas “Latvijas mēbeles” izpilddirektors Andris Plezers atbild: “Mūsu mēbeļu ražotājiem lielākais noiets ir ārzemēs, tādēļ viņi koncentrē spēkus starptautiskam izgājienam un netērējas reklāmai vietējā tirgū. Uzņēmumi nopietni gatavojas starptautiskajai izstādei Ķelnē, kas notiks nākamā gada janvārī. Taču šā gada pirmā puse mēbeļniekiem bijusi ļoti laba – eksporta tirgos kāpums sasniedzis pat 15%. Vai Ukrainas krīze ietekmēs Eiropas valstu tirgu, to paredzēt grūti, taču man šķiet, ka uz Eiropu kopumā šie notikumi tik dziļu iespaidu kā uz Baltiju, neatstāj.”

 

Raksts: “Vietējie mēbeļu ražotāji taupās starptautiskajam izgājienam”, Anita Jaunbelzere, publ. 06.10.2014

Avots: http://m.la.lv/izaicinosi-ambiciozi-taupigi/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *