Ogres tehnikuma diploms – ceļazīme uz darbu un augstskolu

1.oktobrī notika kārtējā Ogres tehnikuma padomes sēde, lai apspriestu aktuālākos jautājumus, uzsākot jauno mācību gadu. Iepriekšējā sēdē padomes locekļi izteica vēlmi iepazīties ar iepriekšējā mācību gada rezultātiem, par kuriem informēja Ogres tehnikuma direktores vietniece izglītības jomā Ilze Dzirkale. “2014.gada jūnijā tehnikumu absolvēja 227 audzēkņi 15 profesionālajās kvalifikācijas. Vidējā atzīme kvalifikācijas eksāmenos tehnikumā bija 7,06 balles. Tas ir ļoti labs rādītājs, jo profesionālās izglītības kompetences centra, par kādu iepriekšējā mācību gadā ir kļuvis Ogres tehnikums, mācību līmeņa kritēriji ir izpildīti. Audzēkņu profesionālo sagatavotību vērtē neatkarīga kvalifikācijas eksāmenu komisija, tāpēc vērtējums ir objektīvs,” norādīja I.Dzirkale.

No visiem 2013./2014.gada absolventiem tehnikumā apgūtajā specialitātē strādā 33%. Visveiksmīgāk atrast darbu savā profesijā izdevies atrast meža mašīnu mehāniķiem (50%), būvizstrādājumu galdniekiem un koka māksliniecisko izstrādājumu izgatavotājiem (46%), pārtikas ražošanas un viesmīlības speciālistiem (39%), mākslas un dizaina programmu absolventiem (36%), datorsistēmu tehniķiem (35%), mežsaimniecības tehniķiem (28%), un elektronikas tehniķiem (23%).

“Salīdzinoši mazākais mežsaimniecības, datorsistēmu un elektronikas programmu darba tirgū nonākušais absolventu skaits skaidrojums ar to, ka tieši šo profesiju audzēkņi visvairāk izvēlējušies turpināt izglītību. Tā ir vairāk nekā trešdaļa mežsaimniecības tehniķu un gandrīz puse elektronikas tehniķu. Kopumā piektā daļa no visiem absolventiem turpina izglītību augstākajās mācību iestādēs, no kurām populārākās un tehnikumā apgūtajai profesijai atbilstošākās – Latvijas Lauksaimniecības universitāte un Rīgas Tehniskā universitāte,” skaidro I.Dzirkale. Darbā uz ārzemēm devušies tikai 5% absolventu, tajā skaitā mežsaimniecības tehniķi, datorsistēmu tehniķi, elektronikas tehniķi, pārtikas ražošanas un viesmīlības programmu absolventi.

Šajā mācību gadā tehnikumā mācās 1052 audzēkņi, no tiem 1.kursā uzņemti pēc vispārējā pamatizglītības 267, pēc vispārējās vidējās ESF finansētajās izglītības programmās – 61 audzēknis.

Ogres tehnikumā šajā mācību gadā varēs apgūt jaunu specialitāti – kokvedēju automobiļa vadītājs. “Tā būs viengadīga Eiropas Sociālā fonda programma, kurā uzņemsim jauniešus no 21 līdz 29 gadu vecumam. Mācību laikā jaunieši iegūs arī „C” kategorijas autovadītāja apliecību, kas ir priekšnoteikums kokvedēja automobiļa specialitātes apgūšanai. Jaunieši mācību laikā saņems ESF stipendiju un apmaksātu dienesta viesnīcu. Uzņemšanu plānojam uzsākt 2015.gada janvārī,” informē Ogres tehnikuma direktora vietniece kvalitātes, attīstības un tālākizglītības jomā Baiba Liepiņa.

 

Raksts: “Ogres tehnikuma diploms – ceļazīme uz darbu un augstskolu”, OVT, skat. 08.10.2014

Avots:http://www.ovt.lv/jaunumi/467-ogres-tehnikuma-diploms-celazime-uz-darbu-un-augstskolu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *