“Nordic Homes” būvētajām modulārajām mājām atrasts noiets Lielbritānijā

SIA “Nordic Homes” ražotajām modulārajām mājām – gatavām studijas tipa dzīvokļu ‘kastītēm’ – atrasts noiets Apvienotajā Karalistē
. Uzņēmums šīs ‘kastītes’ nosūta klientiem Lielbritānijā, kuri tās savā būvobjektā sastiprina kopā. “Parasti celtniecības procesā ir jāgaida, kamēr pamati ir gatavi, un tikai tad var sākt būvniecību. Mēs jau sākam ražot moduļus, kamēr būvnieks gatavo pamatus. Piemēram, kad sadarbības partneris Liverpūlē bija pabeidzis pamatus, aizvedām moduļus un divarpus nedēļu laikā bija gatavi pirmie četri stāvi. Atkarībā no projekta laika ietaupījums ir no 30 līdz 50%. Investoriem tas ir īpaši svarīgi, piemēram, Liverpūles projektā dzīvokļus varēs izīrēt gadu ātrāk, nekā tas būtu bijis tradicionālā celtniecībā. Mērot investīciju atdevi, tas ir būtiski – jo ātrāk atgūsti ieguldīto, jo lielāka projekta atdeve,” skaidro Pauls Dzintars Kalniņš, SIA “Nordic Homes” izpilddirektors.

Līdz šim SIA “Nordic Homes” ir saražojis moduļus četriem projektiem Lielbritānijā, šobrīd tiek būvēts piektais objekts. Divi no realizētajiem projektiem ir bijuši dzīvokļu ēkas (14 un 38), bet pārējie trīs – studentu kopmītnes. Divās no studentu mītnēm ir pa 90 dzīvoklīšiem katrā, bet šobrīd top vairāku korpusu kopmītnes 339 studentiem. Korpusiem ir četri, seši un astoņi stāvi, kas uzbūvēti no koka moduļiem. “Mums patīk studentu kopmītnes, jo tie ir tipveida projekti, kas vislabāk atbilst modulārai celtniecībai,” saka P. Dz. Kalniņš.
 Janvārī tiks pabeigts šobrīd aktuālais Liverpūles projekts. “Tagad piedalāmies piecos konkursos, cerams, ka oktobra beigās būs zināms, kāds būs nākamais projekts,” viņš saka. 
Latvijā uzņēmums līdz šim uzcēlis aptuveni 40 privātmāju. Tādējādi eksports veido 95% no apgrozījuma un galvenais tirgus ir Lielbritānija. Izpētīt “Nordic Homes” piedāvājumu ir braukuši gan zviedru, gan vācu uzņēmumi. “Katrā valstī ir savas prasības to izzināšana nozīmē lielus ieguldījumus. Protams,mēs gribētu iet Skandināvijas virzienā, jo tur sakarst mājokļu tirgus un būtu lielas iespējas,” stāsta P. Dz. Kalniņš.
 Taču arī studentu mītnes ir augošs tirgus. “Pieprasījums ir milzīgs, ir vērts uz to koncentrēties.”

 

Raksts: “Nordic Homes” būvē studentiem Lielbritānijā, Anda Asere, Māris Ķirsons, publ. 09.10.2014

Avots: http://www.db.lv/ipasums/buve/nordic-homes-buve-studentiem-lielbritanija-421430

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *