Zāģmateriālu pārdošanas apjomi pasaules tirgū 1.pusgadā palielinājās par 7%

Pēdējo piecu gadu laikā pieprasījums pēc skujkoku zāģmateriāliem pasaules tirgū neatlaidīgi audzis. Lielāks patēriņš šajā segmentā attiecīgi sekmējis arī starptautiskās tirdzniecības apjomu palielināšanos līdz augstākajam līmenim pēdējo astoņu gadu laikā, ziņo Wood Resources International. Aptuveni 2/3 no visa pasaulē saražotā zāģmateriālu apjoma tiek patērēts vietējos tirgos, kamēr atlikusī trešdaļa tiek realizēta starptautiskajā tirgū – uz valstīm, kurās ir liels koksnes produktu patēriņš (tādās kā ASV, Ķīna un Japāna) vai uz valstīm, kurās ir ierobežoti mežu resursi (tostarp Ēģiptē, Itālijā, Lielbritānijā un Nīderlandē). 2014.gada pirmajā pusē skujkoku zāģmateriālu tirdzniecības apjomi starptautiskajā tirgū palielinājās par 7% salīdzinājumā ar 2013.gada attiecīgo laika periodu. Piegādes apjomi gada laikā palielinājās no visām lielākajām zāģmateriālus eksportējošajām pasaules valstīm, izņemot Jaunzēlandi. Tā, piemēram, no Krievijas zāģmateriālu eksports gada griezumā palielinājās par gandrīz 15%, kur lielākā daļa kokmateriālu realizēta uz Ķīnu, Ēģipti un NVS valstīm. Tāpat vairāk zāģmateriālu šogad eksportēts arī no Zviedrijas un Vācijas. Saglabājoties lielam pieprasījumam Ēģiptē, Ķīnā un Rietumeiropas valstīs, skujkoku zāģmateriālu eksports no Zviedrijas uz Vācijas šogad varētu sasniegt augstāko atzīmi pēdējo septiņu gadu laikā.

Zāģmateriālu importa līderis pasaules tirgū joprojām ir Ķīna, kur piegādes apjomi no Krievijas un Kanādas veido līdz pat 77% no visa importa. Gada laikā šo abu valstu tirgus daļa Ķīnas zāģmateriālu importā nav mainījusies.

 

Raksts: “Global trade of softwood lumber was up seven percent in the first six months of 2014”, Wood  Resources International LLC, publ. 27.09.2014

Avots:http://www.wri-ltd.com/pdfs/GTWMU%20Global%20lumber%20trade%201H%202014.pdf

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *