Berlīnē diskutēs par apkures granulu tirgus attīstību un jaunākajām tehnoloģijām

No 14. līdz 15.oktobrim Starptautiskajā Kongresu centrā Berlīnē norisināsies 13.starptautiskais granulu rūpniecības forums “Pellets Industry Forum”, kur vienkopus tiksies aptuveni 450 nozares ekspertu no Vācijas un citām pasaules valstīm, lai caurskatītu aktuālākos ar granulu rūpniecību saistītos jautājumus sākot no izejmateriāliem līdz koksnes granulu ieguvei, piegādei un apkures sistēmām.

Eiropas granulu tirgus kopš tūkstošgades mijas attīstījies salīdzinoši strauji. Laika posmā no 2001. līdz 2013.gadam, saskaņā ar Eiropas biomasas asociācijas (AEBIOM) datiem, granulu patēriņš Eiropā ik gadu audzis par vidēji 25%, tādējādi kopš 2001.gada kopējam patēriņam palielinoties vairāk nekā 12 reizes. Aizvadītajā gadā granulu tirdzniecības apjomi starptautiskajā tirgū turpināja pieaugt. Tā, piemēram, no ASV kurināmo koksnes granulu eksports, saskaņā ar ASV Enerģētikas informācijas administrācijas datiem, gada laikā palielinājās no 1,6 miljoniem līdz 4,2 miljoniem tonnu, kur 98% no visa biomasas kurināmā piegādāts uz Eiropu. Turklāt dinamiska tirgus attīstība vērojama vairākās Eiropas valstīs, kas sekmējis granulu rūpniecības attīstību ASV. Rezultātā daudzās rūpnīcās piedāvājums vairs neaprobežojas tikai ar industriālās kvalitātes kurināmām granulām – šogad ASV granulu rūpnīcās, pēc Eiropas granulu ražotāju padomes (European Pellet Council) aplēsēm, tiks saražoti jau aptuveni 900 000 tonnu augstākās kvalitātes kurināmo koksnes granulu.

Augsta līmeņa nozares speciālisti forumā uzstāsies ar ziņojumiem par attīstības tendencēm atsevišķās valstīs un starptautiskajā granulu tirgū, jaunumiem tehnoloģiju jomā, kā arī politiskajā telpā. Tādējādi foruma apmeklētājiem šī būs lieliska iespēja iegūt gan vispusīgu informāciju par tirgū notiekošo, gan iegūt vērtīgus biznesa kontaktus. Šogad forumā uzsvars tiks likts uz loģistiku un drošu gatavās produkcijas uzglabāšanu. Konferences pirmās dienas paneļdiskusijā tiks runāts par granulu tirgus izaicinājumiem un iespējām rūpnieciskajā un mājsaimniecību sektorā. Otrās dienas paneļdiskusijas centrā būs lielu saražoto kurināmā apjomu droša pārvietošana un uzglabāšana, apskatot iespējamos riskus.

 

Avots:http://www.pelletsforum.de/index.php?id=799&L=1

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *