Karjeras dienā Ogres tehnikuma audzēkņi dodas uz LLU Meža fakultāti

Karjeras dienā Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU) apmeklēja vairāk nekā 100 interesentu, tajā skaitā arī 40 Ogres tehnikuma 3.kursa audzēkņi, kuri apgūst mežsaimniecības jomas specialitātes. Tāpēc tehnikuma audzēkņiem, atšķirībā no vispārizglītojošo mācību iestāžu skolēniem, apmeklējot LLU, bija noteikts mērķis – iepazīties ar Meža fakultāti un tās studiju programmām.

Vispirms tehnikuma audzēkņi devās uz Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūtu (MeKA), kur MeKA laboratorijas inženieris Andris Dekšnis iepazīstināja ar institūta darbību. Institūts atrodas vienā ēkā ar LLU Kokapstrādes katedru, un audzēkņiem bija iespēja uzklausīt arī MeKA direktora vietnieku zinātniskajā darbā un LLU Kokapstrādes katedras vadītāju Uldi Spulli, kurš jauniešiem sniedza daudz vērtīgu padomu un ierosmju gatavojoties studijām LLU Meža fakultātē. “Meža nozare ir viena no spēcīgākajām tautsaimniecības nozarēm Latvijā, tāpēc interese par studijām tieši šajā fakultātē, ir pareizā izvēle,” jauniešiem norādīja U.Spulle.

Topošajiem Meža fakultātes studentiem bija jāparāda zināšanas koku, dzīvnieku un putnu sugu noteikšanā. Jāteic, ka Ogres tehnikuma audzēkņi ar uzdevumiem tika galā bez grūtībām, kas apliecina, ka trīs gadi, apgūstot mežsaimniecības programmas, nav aizvadīti veltīgi.

Gandrīz visi Ogres tehnikuma topošo meža speciālistu pasniedzēji ir arī LLU Meža fakultātes absolventi. Savu bijušo Alma Mater šodien kopā ar audzēkņiem apmeklēja arī OT dendroloģijas un dabas aizsardzības skolotāja Ingrīda Barisa. Savukārt  Kokizstrādājumu izgatavošanas un būvdarbu izglītības programmu nodaļas vadītājs Oļegs Vovčenko, kurš arī pavadīja audzēkņus Karjeras dienas pasākumos, ir LLU Tehniskās  fakultātes absolvents. Kā viens no spilgtākajiem piemēriem, uz ko tiekties jauniešiem, ir Ogres tehnikuma (Ogres Meža tehnikuma) absolvents Dagnis Dubrovskis, kurš šobrīd ir LLU Meža fakultātes dekāns.

 

Raksts: “Karjeras dienā Ogres tehnikuma audzēkņi dodas uz LLU Meža fakultāti”, Ogres tehnikums, skat. 21.10.2014

Avots: http://www.ovt.lv/jaunumi/477-karjeras-diena-ogres-tehnikuma-audzekni-dodas-uz-llu-meza-fakultati

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *