Ceļš no maza panīkuša gatera līdz lielam ražotājam

“Mans darbs ir mana izklaide,” teic uzņēmuma “Gaujas koks” izveidotājs un īpašnieks Vitālijs Čmihovs. Pirms 23 gadiem uzņēmuma “Gaujas koks” stāsts sākās ar viena panīkuša gatera pārņemšanu, kurā strādāja divi cilvēki. Tagad tas ir viens no vadošajiem savas jomas spēlētājiem Baltijā, nodarbinot kopumā 400 darbiniekus. “Gaujas koks” ražo dēļus celtniecībai un terases dēļus, kas nonāk pie klientiem Latvijā, Lielbritānijā, Ēģiptē, Korejā un daudzās citās valstīs. Pagājušajā gadā vien uzņēmuma apgrozījums bija 55 miljoni, bet peļņa – vairāk nekā 4 miljoni eiro.

Uzņēmuma panākumu atslēga ir pareiza attieksme pret darbu un nepārtrauktas investīcijas. Šogad, piemēram, uzņēmuma attīstībā ieguldīti aptuveni 1,3 miljoni eiro, plānota jauna kokmateriālu impregnēšanas ceha izbūve. Bez zāģmateriāliem uzņēmumā tiek ražotas arī skaidu granulas un kvalitatīva celulozes šķelda, kas tiek eksportēta pārsvarā uz Zviedriju un Somiju.

Lai arī uzņēmuma nosaukumā viens no Latvijas dabas atpazīstamākajiem vārdiem ‘Gauja’, vietējo resursu deficīta dēļ uzņēmumā aizvien vairāk tiek pārstrādāta importa koksne, no Lietuvas, Baltkrievijas. Uz jautājumu, kas ir jādara, lai Latviju kā valsti ar konkurētspējīgiem ražotājiem ārvalstīs sāktu uztvert nopietni, “Gaujas koks” īpašnieks atbild īsi: “Strādāt! Strādāt un pierādīt Eiropai un visai pasaulei, ka arī mēs varam uzražot labas preces!”

 

Raksts: “Ceļš no maza panīkuša gatera līdz lielam ražotājam”, AS DNB banka, publ. 20.10.2014

Avots: http://www.latvijavar.lv/raidijumi/cels_no_maza_panikusa_gatera_lidz_lielam_razotajam

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *