Asociācijas “Latvijas Koks” uzņēmumu eksporta ienākumi turpina pieaugt

Asociācijas “Latvijas Koks” uzņēmumu eksporta ienākumiem 2014. gada pirmajos deviņos mēnešos palielinoties par 3% līdz 250,4 miljoniem eiro, kopējais neto apgrozījums dotajā laika periodā sasniedzis 326,7 miljonus eiro, kas ir par 4,2% vairāk nekā iepriekšējā gadu iepriekš. Kā ziņu aģentūru BNS informējis asociācijas izpilddirektors Andris Plezers, pārdošanas apjomu kāpums vietējā un eksporta tirgos skaidrojams ar labu piedāvājamās produkcijas kvalitāti un pieprasījumu ārvalstīs.

Kā viens no vislabākos rezultātus sasniegušajiem asociācijas uzņēmumiem atzīmēts “Timberex Group”, kura apgrozījums gada laikā palielinājās par 40% un eksporta ieņēmumi – par 30%. Labus rezultātus kā ierasts sasniedzis arī viens no lielākajiem pašmāju kokapstrādes uzņēmumiem “Latvijas Finieris”, kura apgrozījums audzis par 5% un eksports – par 4%, un SIA “4 Plus”. Šī uzņēmuma apgrozījums gada griezumā palielinājās par 2%, bet eksporta ienākumi – par 8%.

Prognozēts, ka šo gadu asociācijas uzņēmumiem kopumā izdosies noslēgt ar līdzīgu apgrozījuma un eksporta procentuālo pieaugumu kā pirmajos trīs ceturkšņos. Salīdzinājumam – 2013. gada pirmajos deviņos mēnešos asociācijas “Latvijas Koks” uzņēmumu kopējais neto apgrozījums bija 313,4 miljoni eiro, savukārt eksporta ienākumi – 243,3 miljoni eiro.

 

Raksts: “Мебельщики и деревообработчики наращивают экспорт”, BNS, publ. 25.10.2014

Avots: www.delfi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *