Liepājas mēbeļu ražošanas uzņēmums “Erke” aptur ražošanu

Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas SIA “Erke” pirmdien no darba atlaisti visi strādājošie – aptuveni 60 cilvēku. Strādājošajiem nav izmaksāta alga, cilvēki nav saņēmuši pat aprēķinu, tāpēc bez darba palikušie devās uz Valsts Darba inspekciju, lai iesniegtu sūdzību par darba devēja rīcību.

“Šobrīd uzņēmumam iet ļoti grūti – tas ir fakts. Ražošana ir apturēta un darbinieki ir atlaisti. Tas ir saistīts ar slikto ekonomisko situāciju. Pusgada laikā, kopš esam pārņēmuši šo uzņēmumu, nav izdevies nostabilizēt ekonomisko situāciju. Jau iepriekš uzņēmumam bija milzīgas finansiālas problēmas, kuras mēs centāmies risināt, lai sakārtotu darbību. Taču šobrīd ir tāda situācija, kas ir nepatīkama arī mums – mēs cīnāmies ar debitoriem, kuriem ir nosūtīta produkcija, bet viņi nav mums samaksājuši. Tāpēc arī nav līdzekļu, lai darbiniekiem samaksātu algas, tāpēc bijām spiesti apturēt šo procesu,” skaidroja Jānis Akerfelds.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas SIA “Erke” reģistrēta 1998.gada 29.oktobrī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 135 660 eiro. 2013.gadā uzņēmuma apgrozījums bijis 1 645 703 eiro un pērn tas strādājis ar 762 575 eiro lieliem zaudējumiem. Kopš šī gada marta “Erkes” kapitāla daļas pilnībā pieder Grobiņā reģistrētam uzņēmumam SIA “VIA-S Furniture”.

 

Raksts: “Pilsētā bez darba atkal paliek ap pussimt cilvēku”, “Kurzemes Vārds”, publ. 24.10.2014

Avots: http://www.liepajniekiem.lv/zinas/bizness/pilseta-bez-darba-atkal-paliek-ap-pussimt-cilveku-154276

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *