Kurzemes finieris slēgts. Vai un kas darbu atsāks?

Kuldīgas lielākajā kokapstrādes ražotnē Kurzemes finieris (KF) ražošana apturēta, taču darbinieki nav arī atlaisti un ir palikuši bez iztikas līdzekļiem. Vienreizēju pabalstu nolēmusi sniegt Kuldīgas novada pašvaldība.

Kopš 15. oktobra uzņēmuma nekustamo īpašumu un kustamo mantu savā valdījumā pārņēmusi valsts a/s Latvijas Attīstības finanšu institūcija „Altum” (bijusī Hipotēku banka). Tās apsardze rūpnīcā nevienu neielaižot. KF valdes priekšsēdis ir Dzintars Odiņš, bet vienīgais īpašnieks – viņa tēvs Juris Dainis Odiņš. Visas 12 500 kapitāldaļas (250 000 latu vērtībā) 2009. gadā ieķīlātas Hipotēku bankā. Pēc Lursoft ziņām, J.D.Odiņam un uzņēmumam kopā reģistrēts vairāk nekā desmit ķīlu. Kā apliecina vairāki KF darbinieki, dīkstāves sākušās jau vasaras beigās, trūcis kokmateriālu, līmes utt. Septembrī aptuveni no simta cilvēku strādājusi vairs tikai neliela daļa. Citi sēdējuši uz telefona: būs darbs vai nebūs. Daži aizgājuši pēc pašu vēlēšanās, citi – pēc abpusējas vienošanās. Bet vairums darbā vēl skaitās, algu nav saņēmuši vairākus mēnešus, bet arī bezdarbniekos nevar iestāties, jo nav atlaisti. Kādam ir arī cita darbavieta, tāpēc iztikšana ir, bet lielākajai daļai – neziņa un izmisums.

Ilgu laiku bija dzirdamas runas, ka tiek meklēti investori vai uzņēmuma pircēji. Vārdā neviens tos negribēja saukt, taču bijuši vairāki, tostarp kāds fonds, un vēl nesen pašvaldībā skanēja apgalvojums: „Investors ir zināms.” Taču oktobra vidū ieķīlātos KF īpašumus un mantu pārņēma valsts finanšu institūcija Altum. Labā ziņa: pēdējās dienās pieteicies nākamais iespējamais darba devējs – mežsaimniecības uzņēmums Stiga RM no Tukuma. Ar tā īpašnieku Andri Ramoliņu kuldīdznieki saista lielas cerības un citādu attieksmi, nekā pieredzējuši līdz šim, – 2012. gadā savu labdarības projektu dēļ uzņēmējs ieguva Latvijas lepnuma titulu. Sapulcē, kas sasaukta KF ražotnē, Stigas RM īpašnieks solījis ne tikai atsākt darbību, bet arī izmaksāt KF nesamaksāto algu, kaut viņam tas nebūtu jādara. Arī noliktavas pārzine Ausma Jansone cer, ka var ticēt uzņēmuma Stiga RM priekšnieka teiktajam, ka novembra beigās vai decembra sākumā varētu atsākt strādāt.

Nē, uzņēmums nav bankrotējis, noliedz Dz.Odiņš un ir pārliecināts: „Rūpnīca atsāks strādāt, bet vajadzīgs laiks.” Neesot runa par darbības apturēšanu, bet par dokumentu sakārtošanu un investora piesaisti. Sarunas notiek ar trim, tostarp ārzemniekiem. Stiga RM ir viens no tiem, apstiprina Dz.Odiņš.

 

Raksts: “Kurzemes finieris slēgts. Vai un kas darbu atsāks?”, Laikraksts Viduskurzemei “Kurzemnieks”, publ. 03.11.2014

Avots: http://www.kurzemnieks.lv/node/4786

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *