Liepājā uz atdzimšanu cer vēl viens ražotājs

Lejupslīde vienā no tradīcijām bagātākajiem Liepājas uzņēmumiem turpinājusies jau vairākus gadus, liecina uzņēmuma finanšu pārskati. Šā gada martā uzņēmumam mainījās īpašnieki, taču darbību stabilizēt nav izdevies. Šobrīd vadība lemj par iespējamo risinājumu – maksātnespēja vai tiesiskā aizsardzība, turpinot restrukturizāciju. Savukārt Valsts darba inspekcija (VDI) veic pārbaudi saistībā ar atlaisto darbinieku sūdzībām par neizmaksātu algu. “Pašreiz norit pārrunas ar citiem mēbeļu ražotājiem par darbības atsākšanu un stratēģiskā partnera piesaisti,” skaidro uzņēmuma valdes loceklis Jānis Akerfelds, sīkākus komentārus pagaidām atturoties sniegt. Tomēr agri vai vēlu ražošana būs, viņš sola, jo infrastruktūra un ražotnes atrašanās vieta tam ir piemērota, turklāt Erkei jau ir speciālās ekonomiskās zonas statuss.

Pērn septembrī pēc toreizējo īpašnieku iesnieguma Liepājas tiesa ierosināja tiesiskās aizsardzības procesu. Līdz 2013.gada decembrim tiesa noteica termiņu TAP plāna izstrādei un saskaņošanai. Tā kā tas neizdevās, šā gada martā uzņēmumu pārņēma cits komersants – VIA-S Furniture. Kā norāda J.Akerfelds, sabiedrībai ir daudz debitoru parādu. Līdz šim brīdim nav saņemta samaksa arī par lielu daļu vasarā saražotās un nosūtītās produkcijas, kas ietekmē uzņēmuma spēju norēķināties ar darbiniekiem un kreditoriem.

VIA-S Furniture ir moduļu māju ražotāja VIA-S Modular Houses meitasuzņēmums. Jau ziņots, ka VIA-S Modular Houses šogad Lietuvā nodibināja uzņēmumu noieta organizēšanai, bet 2011.gadā reģistrēja uzņēmumu Zviedrijā. Pērn mēbeļu ražotāja mātesuzņēmuma apgrozījums bija 2,96 milj.eiro un peļņa – 48,1 tūkst. eiro.

 

Raksts: “Liepājā uz atdzimšanu cer vēl viens ražotājs”, Vēsma Lēvalde, publ. 31.10.2014

Avots: Laikraksts “Dienas Bizness”, Nr. 193 (4827)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *