Mežaparkā suminās “Mūsu mazais pārgājiens 2014” uzvarētājus

Jau par tradīciju kļuvušajā konkursā “Mūsu mazais pārgājiens” piedalījās Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo skolu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi un mazpulki, kuri, iepazina koku kā mūsdienīgu, drošu un daudzfunkcionālu materiālu un pievērsa uzmanību koka izmantošanai dažādās celtnēs Latvijā un pasaulē. Šogad konkursam tika iesūtīti 166 kolektīvu darbi – 47 darbi 1.-4.klašu grupā, 50 darbi 5.-9.klašu grupā, 15 darbi 10.-12.klašu un profesionālo izglītības iestāžu grupā un 54 darbus interešu izglītības pulciņu un mazpulku grupā.

Konkursa komisija, kuras priekšsēdētājs ir rakstnieks un publicists Ēriks Hānbergs, pateicas visiem konkursa dalībniekiem par dalību konkursā. Konkursa komisiju patīkami pārsteidza, ka caur vienu elementu – žogu, durvīm, jumtu, ar komiksa vai lugas palīdzību var atklāt koku kā mūsdienīgu un daudzfunkcionālu materiālu. Atzinīgi tika novērtēts klases vai grupas kopīgais devums un neparastais skatījums. Darbus vērtēja arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes profesors un Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta direktora vietnieks zinātniskajā darbā Uldis Spulle, Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektora asistente Ieva Erele un Zemkopības ministrijas Meža departamenta pārstāves Ilze Silamiķele un Māra Mīkule.

1.-3.vietas ieguvēji aicināti uz noslēguma pasākumu š.g. 7.novembrī plkst.12.00 Mežaparka estrādes telpās. Atzinību ieguvušie dalībnieki saņems specbalvas! Visi konkursa dalībnieki saņems balviņas!

Šogad konkurss “Mūsu mazais pārgājiens” notika jau astoto reizi. Iepriekšējos gados konkursa dalībnieki apzināja Latvijas mežos sastopamās dabas un kultūrvēsturiskās vērtības, iepazinās ar koksnes izmantošanas veidiem un ieguva plašākas zināšanas par meža nozari un tās nozīmi tautsaimniecībā. Tāpat dalība konkursā veicināja izpratni par klimata izmaiņām Latvijā un pasaulē un meža nozares devumu klimata izmaiņu mazināšanā un meža daudzveidīgajām bagātībām Latvijā.

 

Raksts: “Publicēti „Mūsu mazais pārgājiens 2014″ laureāti”, Zemkopības ministrija, publ. 27.10.2014

Avots:https://www.zm.gov.lv/mezi/statiskas-lapas/musu-mazais-pargajiens-2014?id=754#jump

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *