Aizvadīts 24.Vispasaules mežu pētniecības organizāciju savienības kongress

2014. gada 5.-11. oktobrī ASV, Soltleiksitijā pulcējās vairāk nekā 3500 zinātnieku, meža īpašnieku, universitāšu un nevalstisko organizāciju pārstāvju teju no visām pasaules valstīm, lai piedalītos pasaules lielākajā zinātniskajā konferencē par mežiem.

Šī gada konference īpaša ar to, ka tā notiek gadu pirms Apvienoto Nāciju attīstības programmas laika periodam pēc 2015. gada izveidošanas un jauno ilgtspējīgas attīstības mērķu stāšanās spēkā. Lai šos mērķus sasniegtu, svarīga ir pamatota mežu apsaimniekošana, kas savukārt panākama, izmantojot visas iespējamās zināšanas un stabilu bāzi ar meža zinātniskajiem datiem. To konferencē nodrošināja vairāk nekā 2000 prezentāciju sniedzēji dažādās tēmās – “Meži cilvēkiem”, “Mežu bioloģiskā daudzveidība un ekosistēmas pakalpojumi”, “Mežs un meža produkti zaļākai nākotnei”, “Mežs un klimata izmaiņas” un citās tēmās.

24. IUFRO vispasaules kongresā “Mežu un cilvēku uzturēšana: zinātnes loma” (Sustaining Forests, Sustaining People: the Role of Research) tika akcentēta zinātnes loma praksē īstenojamos pasākumos ar mērķi paaugstināt ilgtspējīgu mežu pastāvēšanu un tādējādi to spēju arī turpmāk nodrošināt vides, ekonomiskos un rekreācijas ieguvumus lauku un pilsētvidē visā pasaulē.

IUFRO ir nevalstiska un bezpeļņas Starptautiskā mežu pētniecības organizāciju savienība, kuras mērķis ir veicināt starpvalstu sadarbību ar mežu saistīto pētījumu jomā un vairot izpratni par meža ekoloģiskiem, ekonomiskiem un sociāliem aspektiem. Tā vieno vairāk nekā 15 000 zinātnieku gandrīz 700 organizācijās un vairāk nekā 110 valstīs. Savienības pirmsākumi meklējami jau 1892. gadā, bet savu tagadējo nosaukumu tā ieguvusi tikai 2000. gadā. Latvijā IUFRO biedri ir Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava” un Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts.

25. IUFRO kongress plānots Brazīlijā, 2019. gada oktobrī.

 

Raksts: “Aizvadīts 24. IUFRO vispasaules kongress “Mežu un cilvēku uzturēšana: zinātnes loma””, Zemkopības ministrija, publ. 03.11.2014

Avots: www.zm.gov.lv

Papildus informācija: http://www.iufro.org/publications/iufro-research-letters/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *