Somijā aizvadīta zinātniskā konference par mežsaimnieciskās darbības ietekmi uz vidi

No 2014. gada 20. līdz 22. oktobrim Vantaa (Somijā) norisinājās kārtējā Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbības tīkla CAR-ES (Centre of Advanced Research on Environmental Services from Nordic Forest Ecosystems) tikšanās un zinātniskā konference. No LVMI Silava pasākumā piedalījās vadošie pētnieki Andis Lazdiņš un Zane Lībiete, un mežkopības tehniķe Sigita Mūrniece.

Konferences pētījumu jomas bija mežsaimnieciskās darbības ietekme uz vidi, oglekļa piesaisti, SEG emisijām un dažādu ekosistēmu mijiedarbību. Izbraukuma sesijas laikā tikšanās dalībnieki iepazinās ar meliorācijas sistēmu atjaunošanas un ietekmes uz virsūdeņu kvalitāti mazināšanas praktiskiem piemēriem, demonstrējot uzņēmuma StoraEnso darbības pieredzi negatīvās ietekmes uz ūdens kvalitāti mazināšanai. Konferencē piedalījās 48 zinātnieki no Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Islandes, Latvijas, Čehijas un Vācijas.

Andis Lazdiņš konferencē prezentēja stenda referātu “Soil carbon stock change due to drainage of forest stand growing on transitional bog” un Sigita Mūrniece – stenda referātu “Changes of nutrient concentrations in soil solution in the first year after different types of clear-cutting“.

 

Raksts: “CAR-ES tikšanās un zinātniskā konference Somijā”, LVMI “Silava”, publ. 24.10.2014

Avots: http://www.silava.lv/73/section.aspx/372

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *