Uzņēmēji var pieteikties gandrīz 14 miljonu eiro atbalstam ārējo tirgu apgūšanai

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) izsludinājusi projektu iesniegumu pieņemšanu programmā “Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings”, kur kopējais pieejamais finansējums ir 13 759 576 eiro. Programmā pieejamais Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums no 2014. gada 1. novembra līdz 2015. gada 30. oktobrim ir 13 759 576 eiro, bet virssaistību finansējums ir 3 000 000 eiro. Vienā projektu iesniegumu atlases kārtā pieejamais finansējums ir 1 000 000 eiro. Maksimālais finansējuma apjoms vienam iesniedzējam ir 200 000 eiro trīs fiskālo gadu laika posmā.

Programmas ietvaros tiks segti 70% no kopējām projekta attiecināmajām izmaksām dalībai starptautiskās izstādēs, konferencēs (semināros), tirdzniecības misijās, kontaktbiržās, individuālās vizītēs ārvalstīs, kā arī ražotņu un produktu atbilstības novērtēšanai.

Tiek segti arī 75% no kopējām projekta attiecināmajām izmaksām biedrību organizētām konferencēm (semināriem) Latvijā par eksporta jautājumiem, bet 50% tiks segti no kopējām projekta attiecināmajām izmaksām biedrību organizētām starptautiskām konferencēm Latvijā (semināriem, kongresiem, meistarklasēm, forumiem, kopsapulcēm, konkursiem u.c.).

Programmas mērķis ir atbalstīt ar ieiešanu ārvalstu tirgos saistītās aktivitātes – ārējo mārketingu ārvalstīs – un pasākumus, kas sekmē komersantu iekļaušanos starptautiskajās piegāžu ķēdēs un veicina Latvijas komersantu dalību starptautiskajās izstādēs un tirdzniecības misijās.

Šogad 14.oktobrī valdība atbalstīja Ekonomikas priekšlikumu, ka programmā tiek iekļauta jauna atbalstāma darbība – individuālās vizītes pie sadarbības partneriem mērķa tirgos ārvalstīs, ko organizē LIAA, nozaru asociācija vai nodibinājums. Tāpat būs pieejams atbalsts arī liela mēroga starptautisko konferenču rīkošanai Latvijā ar ārvalstu dalībnieku skaitu ne mazāku kā 150.

Atbalstu dalībai starptautiskajās izstādēs varēs saņemt ne tikai valsts un pašvaldību iestādes, bet arī izglītības iestādes un zinātniskās institūcijas, lai veicinātu izglītības un zinātnes pakalpojumu eksportu. Tāpat tiek samazināta prasība par dalībnieku skaitu kooperatīvajās sabiedrībās no pieciem uz trim komersantiem.

Vienlaikus programmā precizētas atbalstāmās izmaksas dalībai starptautiskajās izstādēs, konferencēs, tirdzniecības misijās, kontaktbiržās, individuālajās vizītēs – kopējās samaksas apmērs organizatoram tiek palielināts no 2846 līdz 3500 eiro Eiropas Savienībā un NVS, bet 5000 eiro pārējās valstīs. Ceļa izmaksas tiks segtas pieciem finansējuma saņēmēja dalībniekiem (līdz šim bija trīs).

Projektu iesniegumus var iesniegt LIAA Klientu apkalpošanas nodaļā darba dienās no plkst.8.30 līdz plkst.17.00 vai ierakstītā vēstulē nosūtīt pa pastu uz adresi Pērses ielā 2, Rīgā, LV-1442, vai sūtīt uz elektroniskā pasta adresi “sf.projekts@liaa.gov.lv”.

 

Raksts: “Uzņēmēji var pieteikties gandrīz 14 miljonu eiro atbalstam ārējo tirgu apgūšanai”, LETA, publ. 02.11.2014

Avots: http://valmiera.pilseta24.lv/zinas/48/329719

Papildus informācija: http://www.liaa.gov.lv/lv/fondi/es-fondi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *